Warszawa: Warsztaty Jinen butoh – „Cztery elementy”. Prowadzenie: Atsushi Takenouchi

Zdjęcie: Warszawa: Warsztaty Jinen butoh – „Cztery elementy”. Prowadzenie: Atsushi Takenouchi

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja POMPKA zaprasza na warsztaty butoh, które poprowadzi Atsushi Takenouchi. Muzykę na żywo tworzyć będzie Hiroko Komiya.

Atsushi Takenouchi odwiedza Polskę od wielu lat. Ma tu liczną grupę adeptów, do której dołączają wciąż nowe osoby, także z zagranicy. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą poznać „taniec wychodzący poza wszystkie tańce” (Świat butoh Kazuo Ohno, Fundacja Pompka 2014) i odkrywać twórcze siły drzemiące w ciele.

Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich chętnych – zarówno aktorów, performerów czy tancerzy jak osób nieposiadających żadnego doświadczenia w pracy z ciałem. Uczestnicy będą szukać źródeł inspiracji w swoim wnętrzu i w otaczającym nas świecie. Każdy indywidualnie i w swoim tempie pracować będzie – pod okiem mistrza – nad relacjami ciało-umysł-duch tak by móc tańczyć mikro- i makrokosmos.

Za każdym razem poza ćwiczeniami usprawniającymi, uczestnicy warsztatów pracują nad tematem przewodnim. Tym razem będą to Cztery elementy:

Skąd tak naprawdę pochodzimy? Podobno dawno temu, w czasach Wielkiego Wybuchu wszystkie byty tworzyły jedną całość. Jeśli tak, minęły setki milionów lat, podczas których poszczególne formy życia rozeszły się w różnych kierunkach.  

 

Tak samo jak pień drzewa rozgałęzia się tworząc konary, galaktyka i gwiazdy wyrosły ze Wszechświata. Planety, w tym  Ziemia, przekształciły się w System Słoneczny. I tak kolejno wyłaniały się niebo, woda, ziemia a potem rośliny i zwierzęta. Ludzie, tacy jak ja, są też efektem tego podziału.

 

Jeśli te miliony lat rzeczywiście uformowały nasze ciało, to z pewnością, gdzieś w naszym wnętrzu, zachowaliśmy wspomnienie o tym jak byliśmy wodą, ziemią, wiatrem czy ogniem.

 

Otwórzmy drzwi pamięci i spróbujmy tańczyć przekształcając się w te cztery elementy. W tańcu przypomnijmy sobie, że kiedyś nasze ciało było jednym bytem z Ziemią i kosmosem. Jeśli, będąc małym listkiem, który wyrósł z kosmosu, poczuję choć trochę ciężar tych milionów lat, uświadomię sobie, że nie jestem jedynie prostym, małym organizmem a – podobnie jak inne – współtworzę pień drzewa będącego początkiem wszechświata.

 

Jesteś wiatrem, jesteś ogniem

Jesteś wodą, jesteś ziemią

W tańcu, granice oddzielające nas od tych czterech elementów pomału znikną. Różne formy życia łączą się ze sobą i objawiają w tańcu – Atsushi Takenouchi

1 grudnia w Instytucie Teatralnym artysta pokaże swój solowy spektakl Ziarno emocji.Więcej informacji

Miejsce: Teatr Baza, ul. Podchorążych 39

Koszt: 480,- zł., zaliczka 100,- zł jest konieczna ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Aby zgłosić się na warsztaty, należy wysłać zgłoszenie mailem (pełne imię, nazwisko, adres zamieszkania, wiek, nr. telefonu) wraz z potwierdzeniem dokonania wpłaty zaliczki w wysokości 100 złotych do 31.10.2014. Osoby, które nie wpłacą zaliczki w powyższym terminie będą mogły wziąć udział w warsztatach tylko pod warunkiem dostępności wolnych miejsc i dostarczenia potwierdzenia pełnej wpłaty do 15 listopada 2014. Udział w warsztatach wyłącznie za okazaniem poświadczenia przelewu. W tytule przelewu należy wpisać „darowizna” oraz swoje imię i nazwisko.

Dodatkowo, w mailu należy załączyć deklarację ubezpieczeniową:

Oświadczam, że posiadam ubezpieczenie zdrowotne na czas uczestniczenia w warsztatach butoh 27-30 listopada2014

ORGANIZATOR

Anita Zdrojewska, Fundacja POMPKA,  ul. Łowicka 56/4a, 02-531 Warszawa; mail: publink@publink.com.pl

Nr. konta: 42 1440 1387 0000 0000 0940 3442

Strona Fundacji POMPKA:  www.fundacjpompka.org.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Warszawa: Teatr Baza, ul. Podchorążych 39, w godz. 11.00-19.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close