Warszawa: Warsztaty taneczne – wprowadzenie do grupy Izayoi Dance Troupe. Prowadzenie: Rui Ishihara

Zdjęcie: Warszawa: Warsztaty taneczne – wprowadzenie do grupy Izayoi Dance Troupe. Prowadzenie: Rui Ishihara

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Rui Ishihara zaprasza do udziału w weekendowych warsztatach. Będą one wprowadzeniem do grupy Izayoi Dance Troupe, która została założona w 2015 roku. Izayoi Dance Troupe rozpocznie regularną działalność artystyczną od nadchodzącej wiosny. Podczas pierwszego roku pracy grupa zamierza skupić się na regularnym treningu i pracy badawczej. Oprócz treningu tancerze rozpoczną proces twórczy.  Swój pierwszy występ Izayoi planuje na rok 2017 lub 2018.

 

Każdej nocy  przykładam drabinę do swojego ciała i po niej schodzę

Tatsumi Hijikata, twórca ankoku butoh

Im dalej wędruje się w głąb własnego ciała, tym więcej odkrywa się uniwersalnych praw. Na przykład grawitacja i jej poczucie, zapewnia ciału określoną dyscyplinę, nadaje mu kształt i odpowiednie funkcje, a także bezpośrednio wpływa na nasz styl bycia, stan umysłu i ducha. Emocje wywołują w ciele napięcie lub odprężenie, a te z kolei są źródłem emocji.

Kolejną ważną kwestią są relacje. Relacje z innymi – przedmiotami i stworzeniami, z otoczeniem i z okolicznościami. Obecność polega na naszej relacji ze środowiskiem.

Adresatami weekendowych warsztatów są osoby zainteresowane wędrówką do wnętrza swojego ciała, do swojego jestestwa, jak również osoby zainteresowane działalnością Izayoi Dance Tropue. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim, a uczestnikami mogą być zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy w zakresie technik ekspresji i treningu fizycznego.

Miejsce: Praga Północ, Warszawa

(dokładne miejsce zostanie podane po otrzymaniu zgłoszenia)

Cena: 100 zł

Liczba miejsc ograniczona do 6.

 

Zapisy na adres e-mail: info@izayoi.dance

W temacie należy wpisać „Warsztat, styczeń 2016, IMIĘ i NAZWISKO” .

Rui Ishihara – tancerz i choreograf. W swojej pracy artystycznej głęboko inspiruje się pracą Tatsumiego Hijikaty oraz Kazuo Ohno – twórców tańca butoh. Karierę rozpoczął w 2000 roku jako artysta tańca współczesnego. Następnie, poprzez spotkania z Kazuo Ohno, Min Tanaką, Simone Forti (postmodern dance), odnalazł swoją własną ścieżkę artystyczną. W 2006 roku rozpoczął swój życiowy projekt pt: Kanademai, który jest rodzajem tanecznej pielgrzymki. W ramach realizacji tego przedsięwzięcia występuje w wielu przestrzeniach – zarówno naturalnych, plenerowych, jak i sztucznych, jak wnętrza budynków. Jak dotąd wystąpił we Włoszech, Irlandii, Francji, Niemczech Polsce i w Japonii. W trakcie trwania projektu, nawiązał współpracę z artystami i muzykami z całej Europy. W 2009 roku osiadł w Warszawie, gdzie kontynuuje swoje poszukiwania w zakresie pracy z ciałem i tańcem.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Warszawa: Praga Północ, w godz. 10.00-13.00 (dokładne miejsce zostanie podane po otrzymaniu zgłoszenia).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close