Warszawa: Warsztaty teatru fizycznego – Dawid Żakowski, Karolina Dziełak-Żakowska

Zdjęcie: Warszawa: Warsztaty teatru fizycznego – Dawid Żakowski, Karolina Dziełak-Żakowska

Zdjęcie z warsztatów teatru fizycznego w Zgorzelcu/Gorlitz, fot. Apolonia Wieland.

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 9-10 lutego 2013 (sobota-niedziela) Stowarzyszenie Sztuka Nowa zaprasza do Teatr Baza w Warszawie na  warsztaty teatru fizycznego, które poprowadzą – Dawid Żakowski i Karolina Dziełak-Żakowska. Tematem warsztatów będą wybrane opowiadania Philipa K. Dicka i Williama Gibsona. Praca opierać się będzie na odkrywaniu osobistego stosunku do zaproponowanych tekstów i odnajdywaniu własnych środków wyrazu.

 

Wykorzystamy technikę treningu aktorskiego łączącego pracę z przestrzenią i pracę nad rolą. Praca nad postacią rozpocznie się od opracowania ścieżki ruchowej opartej na improwizacji performera. Będziemy wykorzystywać tekst literacki wybranych opowiadań oraz materiały audiowizualne. W ramach dwudniowych warsztatów zbudujemy wspólny trening aktorski dla grupy warsztatowej otwierający możliwość do improwizacji z przestrzenią i partnerem.

Kiedy?
I dzień – 9.02. (sobota) – 16:00-20:00
II dzień – 10.02. (niedziela) – 16:00-20:00

Gdzie?
Teatr Baza, ul. Podchorążych 39, Warszawa, Mapa

Koszt warsztatów:
60 zł jeden dzień
90 zł całość (wpłata do 27.01.2013)
100 zł całość (wpłata po 27.01.2013)

Dla członków Stowarzyszenia Sztuka Nowa – wstęp wolny.

 

Więcej informacji pod adresem stow.sn@gmail.com i pod tel. 505 476 863
oraz na stronie Stowarzyszenia www.sztukanowa.pl

Zapisy:
Warunkiem uczestnictwa w warsztacie jest przesłanie formularza (w załączniku),
zapoznanie się z regulaminem dostępnym na stronie www.sztukanowa.pl oraz dokonanie wpłaty w terminie.

Formularz zgłoszeniowy prosimy przesyłać na adres mejlowy stow.sn@gmail.com
Ostateczny termin dokonania wpłaty to 4.02.2012

 

Dane do przelewu:
Stowarzyszenie Upowszechniania Inicjatyw Kulturalnych Sztuka Nowa
ul. Wysockiego 24/29
03 – 388 Warszawa
Nr rachunku: 06 1240 1037 1111 0010 1480 3517

Prowadzący:

Dawid Żakowski – aktor, reżyser, instruktor teatralny. W latach 1997-2007 pracował ze Studium Teatralnym w Warszawie. Był tam reżyserem i aktorem odpowiedzialnym za rozwój treningu fizycznego grupy. W 2006 roku został wyróżniony nagrodą dla najlepszego aktora na II Iberoamericana Festival di Teatro w Argentynie. W 2007 roku z grupą artystów założył Stowarzyszenie Sztuka Nowa, w którym realizuje spektakle teatru fizycznego. Zrealizował wiele warsztatów dla profesjonalistów i nieprofesjonalistów w Polsce i za granicą.

Karolina Dziełak-Żakowska – performerka, animatorka kultury. Od 2008 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem Sztuka Nowa jako aktorka i asystent reżysera nad spektaklami i projektami artystyczno-edukacyjnymi w Polsce i za granicą. Współprowadziła warsztaty teatru fizycznego dla grup o różnym poziomie zaawansowania.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close