Warszawa/WDD: Agata Wiedro „Ciało wie” – warsztat improwizacji tanecznej

Zdjęcie: Warszawa/WDD: Agata Wiedro „Ciało wie” – warsztat improwizacji tanecznej

fot. Agata Rucińska

Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 29 czerwca Agata Wiedro zaprasza do Warsaw Dance Department na warsztat improwizacji tanecznej Ciało wie.

Kiedy ostatnio uważnie słuchałaś/słuchałeś swojego ciała? Jakie są jego intencje i pragnienia? 

Kilka godzin pracy pod kierunkiem performerki i choreografki będzie okazją do zatrzymania się, odnalezienia swobody ruchu i radości wspólnego tworzenia.

Prowadząca o warsztatcie:

Jak słuchać ciała?

Bezruch pozwala nam pełniej słyszeć siebie. Bieg myśli, oddech, tętno, bicie serca. To tu zaczyna się praca z pogłębieniem świadomości własnego ciała, jego napięć i pragnień. Zatrzymując się, wkraczamy w przestrzeń, w której budować możemy silną więź ze sobą oraz przygotowanie do poruszenia ciałem.

Dlaczego improwizacja?

Ruch, który nie został narzucony, płynie z nas, jest najprzyjemniejszą formą aktywności. W czasie warsztatu będziemy tworzyć i wykonywać ruch, komponować taniec i wychodzić poza jego strukturę. Doświadczymy wolności i swobody, jakiej nigdy wcześniej nie zaznaliśmy.

Najpierw „ja”, później „my”

Po tym, jak uważnie wsłuchamy się w siebie, intencje naszego ciała w ruchu i bezruchu, zaprosimy innych do wspólnej kreacji struktur tanecznych. Z odwagą, opuścimy własną kinesferę, podążając za mądrością i pragnieniem ciała. Przez cały proces oddech i głos będzie naszym przewodnikiem i sprzymierzeńcem.

Tańcząc, żyjemy dłużej

Aktywność w tańcu rozwija jednocześnie wiele funkcji mózgowych w tym kinestezję, zdolność racjonalnego myślenia, inteligencję emocjonalną oraz wrażliwość muzyczną. Podczas tańca cała sieć neuronowa jest wzmacniana i reorganizowana. Badania zakończone w 2003 roku przez Albert Einstein College of Medicine dowodzą, że taniec (dowolna forma aktywności tanecznej) zdecydowanie zmniejsza ryzyko demencji, rozwija naszą inteligencję i reakcję na nieoczekiwany bodziec oraz ich interpretowanie.

Termin: 29 czerwca 2019 roku, godz. 12.30-18.00 (z przerwą na obiad)

Zapisy: agata.wiedro.workshop@gmail.com

W treści zgłoszenia należy podać imię i nazwisko, nr telefonu, adres mailowy.

Koszt: 150 zł / 200 zł (niższa cena do 10 czerwca; rezerwacja miejsca poprzez wpłacenie zaliczki 50 zł do 10 czerwca)

Dane do przelewu:

Agata Wiedro

BOŚ BANK

80 1540 1144 3045 6461 2876 0001

Tytuł  przelewu: „Ciało wie – zaliczka”. Zaliczka jest bezzwrotna po 14 czerwca.

Uczestnicy są proszeni o zabranie wody i wygodnego stroju na zmianę.

Więcej informacji: FB

Prowadząca:

Agata Wiedro – performerka, tancerka, choreografka, nauczycielka z kilkunastoletnim doświadczeniem pedagogicznym. Mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim, dyplomowana instruktorka tańca sportowego oraz tańca jazzowego w Mazowieckiej Akademii Tańca i Teatru. Studiowała  Wiedzę o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie. Ukończyła Kurs Choreografii Eksperymentalnej organizowany przez Centrum w Ruchu w Warszawie. Otrzymała stypendium w ramach  Intensive Course w School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie w 2018 roku oraz stypendium Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu  na rok 2019.  Współpracowała między innymi z Izabelą Chlewińską, Renatą Piotrowską-Auffret oraz Marysią Stokłosą. Jest współautorką warsztatów Kłóć się z głową. Jak poczuć i zrozumieć konflikt. Tworzy video dance, występuje w teledyskach i produkcjach tanecznych. Od kilku lat improwizuje, bada możliwości ciała w ruchu, czerpiąc z różnorodnych metod i praktyk ruchowych, somatycznych i choreograficznych. Szuka połączeń między stylami i technikami pozornie odmiennymi. Praktykuje improwizację kontaktową, jogę, medytuje. Prowadzi regularne zajęcia oraz autorskie warsztaty dla różnych grup wiekowych oraz poziomów  zaawansowania.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 12:30

Warszawa: Warsaw Dance Department, Plac Defilad 1, w godz. 12.30-18.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close