Warszawa/WDD: „Dance writing” – eksperymentalne warsztaty pisania tańca. Prowadzenie: Monika Błaszczak

Zdjęcie: Warszawa/WDD: „Dance writing” – eksperymentalne warsztaty pisania tańca. Prowadzenie: Monika Błaszczak

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Monika Błaszczak wraz z Warsaw Dance Department zapraszają na 5-dniowe, intensywne, eksperymentalne warsztaty taneczne zakończone prezentacją spektaklu, skupione wokół zagadnień wyobraźni w tańcu, relacji słowa i ruchu oraz eksperymentalnego rozumienia stosunku widza i performera.

Od prowadzącej:

W trakcie warsztatów uczestnicy posłużą się „dance writing” –metodą odkrywania materiału ruchowego, której kształtowaniem zajmuję się w ramach studiów w Konserwatorium Tańca Trinity Laban w Londynie. Metoda ta polega na eksploracji obrazów zaczerpniętych z własnej wyobraźni poprzez ruch, przy pomocy głębokiej pracy z muzyką i pisania tekstów, które czytane na głos mają ogromny wpływ na ruch, będący eksploracją zawartych w tekście obrazów. Ciekawić nas będzie relacja, jaka zawiązuje się pomiędzy osobą tańczącą i osobą czytającą. Podejmiemy próbę jej przeniesienia  na relację widza i performera. Podczas kilkudniowej pracy ze stworzonego materiału powstanie spektakl , który zostanie zaprezentowany dla publiczności. Prezentacja ta będzie eksperymentem w kierunku nietradycyjnego  rozumienia relacji performer-widz i ich współtworzenia uobecniającego się dzieła, wzajemnego zrozumienia, głębokiej empatii, zjednoczenia w akcie wspólnego doświadczania piękna.

Nie jest wymagane duże doświadczenie taneczne lub performatywne, ani techniczna doskonałość. Warsztaty są skierowane do osób pragnących pogłębić swoją wrażliwość i wzbogacić praktykę artystyczną, gotowe zaryzykować i spróbować czegoś nieznanego. Mile widziane również osoby niezajmujące się dotąd tańcem.

Harmonogram:

– 28 i 29 sierpnia oraz 31 sierpnia i 1 września  (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek) w godz. 11.00 – 15.00)

30 sierpnia, środa w godz. 13.15 – 17.15

Prezentacja spektakl: 2 września o godz. 19.00

Cena:

200 zł za 5 dni warsztatów po 4 godziny dziennie + spektakl szóstego dnia. Przedpłaty (100 zł) należy wysyłać do końca lipca.
Opcja drop-in: 40 zł/za dzień.
Możliwość wystąpienia w spektaklu jedynie w wypadku udziału w całości warsztatów.

Zapisy: monikablaszczak.art@gmail.com

Miejsce: Studio WDD, PKiN, Pl. Defilad 1 (Warszawa).

Monika Błaszczak – aktualnie studentka na kierunku Taniec współczesny w Konserwatorium Muzyki i Tańca Trinity Laban w Londynie. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgo Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu oraz programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (nauki humanistyczne), stypendystka Funduszu Talenty, laureatka stypendium artystycznego miasta Poznania (2015), Medalu Młodej Sztuki Głosu Wielkopolskiego (2016) i tytułu „Człowieka Kultury 2016” w plebiscycie kulturapoznan.pl. Autorka spektaklu site-specific Śnienie zaprezentowanego na IX Festiwalu Atelier Polskiego Teatru Tańca i Festiwalu Malta 2016, z udziałem uczniów OSB w Poznaniu. Uczestniczka licznych warsztatów i festiwali w Polsce i za granicą, aktywny widz tańca i sztuki współczesnej.

ARCHIWUM PREZENTACJI

Warszawa: Studio WDD, PKiN, Pl. Defilad 1.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close