Warszawa/WDD: „GaGa/People”. Prowadzenie: Adi Weinberg

Zdjęcie: Warszawa/WDD: „GaGa/People”. Prowadzenie: Adi Weinberg

Fot. materiały Warsaw Dance Department.

Wersja do druku

Udostępnij

W ostatniej dekadzie sierpnia 2017 Warsaw Dance Department zaprasza na warsztaty GaGa/People, które poprowadzi izraelska artystka Adi Weinberg. GaGa jest językiem ruchowym opracowanym przez wiele lat przez Ohada Naharina i stosowanym w codziennym treningu i praktyce tanecznej Batsheva Dance Company. Język GaGa opiera się na przekonaniu, że ruch ma leczącą, dynamiczną, nieustannie zmieniającą się moc, i jest nieustannie rozwijany i pogłębiany.

Osoby spóźnione nie będą wpuszczone na zajęcia.

Cena:
45 zł za pojedynczą lekcję
40 zł przy zakupie 2 lub więcej lekcji

Zapisy:
https://goo.gl/forms/dxefI47ZjkEyct1F3

GaGa jest nowym sposobem zdobywania wiedzy i samoświadomości przez ciało. GaGa oferuje sposób odkrywania i wzmacniania ciała oraz zwiększania elastyczności, pewności siebie i zakresów ruchu, jednocześnie uwalniając zmysły i wyobraźnię. GaGa podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, przebudza odrętwiałe obszary ciała, obnaża fizyczne zafiksowania i oferuje sposoby ich eliminacji. Praca ta wzmacnia instynktowny ruch i łączy ruch świadomy z nieświadomym, i pozwala na doświadczanie swobody i przyjemności w prosty sposób, w przyjemnej przestrzeni, w wygodnym ubraniu, przy muzyce, każdy w indywidualnym ruchu z innymi.

GaGa wyodrębnia dwie ścieżki: GaGa/people i GaGa/dancers.

GaGa/People jest otwarte dla każdego, w każdym wieku, bez konieczności posiadania jakiegokolwiek wcześniejszego doświadczenia.

GAGA/PEOPLE

Zajęcia GaGa/People są otwarte dla osób powyżej 16 roku życia, niezależnie od doświadczenia tanecznego czy ruchowego.

Zajęcia GaGa/People trwają godzinę i są prowadzone przez tancerzy, którzy pracowali z Ohadem Naharinem. Nauczyciele prowadzą uczestników poprzez serie wskazówek do ruchu, które są zaprojektowane jako ciągły proces. Zamiast powtarzać czyjś ruch, uczestnik aktywnie eksploruje zadania, odkrywając własne interpretacje informacji i wykonania ruchu. Zajęcia GaGa/people oferują twórczą strukturę, która pozwala nawiązać kontakt z własnym ciałem i wyobraźnią, wzmocnić świadomość ciała, poprawić elastyczność i pewność siebie, a także doświadczać przyjemności ruchu w przyjaznej, inkluzywnej atmosferze.

Wskazane jest ćwiczenie w wygodnym stroju sportowym, bycie przygotowanym do tańczenia boso lub w skarpetkach. Warto też wziąć butelkę wody i ręcznik, by skorzystać z nich po zajęciach.

***

Ohad Naharin: „Stajemy się bardziej świadomi naszej formy. Podłączamy się do nieskończonych możliwości. Eksplorujemy wielowymiarowy ruch; cieszymy się palącym uczuciem w mięśniach, jesteśmy gotowi eksplodować, jesteśmy świadomi swej wybuchowej mocy i czasami z niej korzystamy. Zmieniamy nasze nawyki ruchowe przez znajdowanie nowych. Sięgamy poza znane nam granice. Możemy być jednocześnie spokojni i czujni.”.

Ohad Naharin został okrzyknięty jednym z najbardziej eminentnych współczesnych choreografów. Od 1990 roku jako Dyrektor Artystyczny prowadzi Batsheva Dance Company w swej brawurowej artystycznej wizji, ożywiwszy repertuar zespołu swymi zniewalającymi choreografiami. Jego prace były wykonywane przez doskonałe zespoły, jak: Neterlands Danc Theater, the Paris Opera Ballet, Les Grand Ballets Canadiens de Montréal, Compañía Nacional de Danza (Hiszpania), Cullberg Ballet (Szwecja), Cedar Lake Contemporary Ballet (Nowy Jork), oraz Alvin Ailey American Dance Theater (Nowy Jork). Naharin jest także twórcą innowacyjnego języka ruchowego GaGa, który wzbogacił jego wyjątkową pracę w obszarze tańca, zrewolucjonizował trening zespołu i okazał się być coraz silniejszym narzędziem pogłębiania praktyki ruchowej zarówno tancerzy, jak i osób nie związanych z tańcem.

Adi Weinberg – profejsonalną edukację taneczną z zakresu tańca współczesnego odbyła Haifa Program for Professional Dancers w Izraelu, a praktykę odbyła w Vertigo Dance Company. Jako tancerka tańca współczesnego występowała na licznych festiwalach na całym świecie w takich ośrodkach, jak: NoBallet, ZurichMoves, Teatro a Corte, Dancing Poznań. Pracowała z takimi choreografami, jak: Andrea Constanzo Martini, Nadar Rosano, Efrat Rubin, Rachel Erdos, Noa Zuk, Aviv Eveguy, Shimrit Golan, Yuval Golstein, Sharon Vaisvaser, Deganit Shemi, czy Michael Miller. Pracowała także z Fresco Dance Company i Operą Izraela. Jej solowa praca Living Leaving powstała w trakcie rezydencji w ramach MAAT Festival w Lublinie. Od tego momentu artystka  wciąż wystawia swoją pracę na festiwalach i w ośrodkach takich, jak: Machol Shalem International Dance Week, Tel Aviv Dance Festival w Suzanne Dellal Center, Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca, Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KRoki. Weinberg jest nauczycielką GaGa. Dodatkowo powadzi terapię Shiatsu, masażystką Ayurveda-Seed i instruktorką pilatesu.

Więcej informacji: www.gagapeople.com/English

GaGa logo (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:15

Warszawa: Studio Warsaw Dance Department, PKiN, braka wjazdowa od Emillii Plater po lewej stronie Sali Kongresowej, w godz. 19.15-20.15

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close