Warsztaty

Warszawa: „Wewnętrzna, cicha wojowniczka” – warsztaty butoh. Prowadzenie: Maya Dunsky

Zdjęcie: Warszawa: „Wewnętrzna, cicha wojowniczka” – warsztaty butoh. Prowadzenie: Maya Dunsky

Fot. Inbal Levi Yehuda.

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja POMPKA zaprasza do udziału w intensywnych warsztatach butoh z Mayą Dunsky – izraelską tancerką butoh i artystką multidyscyplinarną. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich chętnych, zarówno aktorów, performerów czy tancerzy, jak i osób nie posiadających żadnego doświadczenia w pracy z ciałem; dla  poszukiwaczy i osób zainteresowanych głębokim wewnętrznym procesem prowadzącym do źródła.

Poza pracą z ciałem, podczas warsztatu uczestnicy zajmą się też tworzeniem własnego kostiumu, ubrania, które pomoże wcielić się w nieprzewidzianą postać. Będą tworzyć – zszywać, pruć, skracać i ponownie łączyć różne materiały i obiekty, które będą nas inspirować w tym procesie. Materiały, które są być może obce sobie w dniu powszednim, połączą się, tworząc nową drogę, nowy dom, nowe ciało zapraszające do poddania się jego/jej wyjątkowemu tańcu. Uczestnicy będą razem badać, jak wewnętrzny rytm ruchu pomału i delikatnie nabiera siły stając się ekstatyczną obecnością. Będą eksplorować zależności między ciałem fizycznym, mentalnym, emocjonalnym, energetycznym i duchowym. Dzięki skłaniającemu do pozbycia się ograniczeń i nawyków procesowi pojawi się prawdziwy język ciała.

To warsztat dla wszystkich zainteresowanych rozwojem – profesjonalistów i amatorów: miłośników ruchu, tancerzy, aktorów, praktyków teatru i psychodramy, terapeutów tańcem i innymi dziedzinami sztuki pobudzającymi wyobraźnię i nastawionymi na zmianę i rozwój.

Mile widziani sympatycy dzikich wypraw…

** Organizatorzy zachęcają do przyniesienia ubrań, tkanin, szmatek, papieru, obiektów, akcesoriów, farb, sznurków, naklejek, make-up’u i wszystkiego, co może zainspirować narodziny nowej postaci i tańca.

MAYA DUNSKY – izraelska artystka multidyscyplinarna, choreografka i tancerka butoh, z którym zetknęła się po raz pierwszy w 1985 roku, uczestnicząc w warsztatach Kazuo Ohno. Żyła, studiowała i tworzyła w Japonii przez 6 lat. Warsztaty butoh prowadzi od 1998 roku. Wspiera aktywność twórczą, specjalizuje się w procesie przekształcania autoterapii w odnalezienie własnej drogi artystycznej. Zazwyczaj występuje solo, czasami w duecie lub w grupie, tworzy również video-taniec.

www.mayadunsky.com
http://www.fundacjapompka.org.pl/artysci/maya-dunsky,16.html

Rekrutacja:
Aby zgłosić się na warsztaty, należy wysłać zgłoszenie mailem (pełne imię, nazwisko, adres zamieszkania, wiek, nr. telefonu) wraz z potwierdzeniem dokonania wpłaty bezzwrotnej zaliczki w wysokości 100 złotych do 10 sierpnia 2016 roku. Osoby, które nie wpłacą zaliczki w powyższym terminie, będą mogły wziąć udział w warsztatach pod warunkiem dostępności wolnych miejsc i dostarczenia potwierdzenia pełnej wpłaty do 2 września 2016. Udział w warsztatach wyłącznie za okazaniem poświadczenia przelewu. W tytule przelewu należy wpisać „darowizna” oraz swoje imię i nazwisko. Dodatkowo organizatorzy proszą o załączenie w mailu prosimy o załączenie deklaracji ubezpieczeniowej: „Oświadczam, że posiadam ubezpieczenie zdrowotne na czas uczestnictwa w warsztatach butoh 8-9 września 2016″.

Koszt uczestnictwa: 650 zł

Organizator
Fundacja POMPKA
Nr konta: 42 1440 1387 0000 0000 0940 3442
Kontakt: Anita Zdrojewska, tel. 501 175 595, publink@publink.com.pl

W ramach pobytu w Polsce artystka pokaże również swój spektakl Stół ciszy (pokaz 6 września w Instytucie Teatralnym w Warszawie). Wkrótce więcej informacji.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close