Warszawa: „Widzieć, nie patrząc” – warsztat kontakt improwizacji z Katy Dymoke

Zdjęcie: Warszawa: „Widzieć, nie patrząc” – warsztat kontakt improwizacji z Katy Dymoke

Wersja do druku

Udostępnij

Opis warsztatu:

Podczas warsztatu będziemy badać, w jaki sposób to, jak postrzegamy rzeczywistość za pomocą wzroku oraz innych zmysłów, wpływa na naszą orientację w przestrzeni. Zwykle widzimy tańce innych osób, ale nasz własny taniec postrzegamy głównie kinestetycznie. Kinesfera jest przestrzenią dookoła nas, którą postrzegamy, nawet jeśli jej nie widzimy, i która umożliwia nam odczuwanie zmian kształtu naszego ciała podczas ruchu w przestrzeni, kiedy mamy zamknięte oczy. Dzięki dotykowi oraz poruszaniu się wraz z ciałem innej osoby, uczymy się nowych sposobów doświadczania siebie w przestrzeni. Kiedy przestajemy używać wzroku, zaczynamy widzieć siebie inaczej, natomiast jego świadome używanie otwiera przed nami przestrzeń; wtedy widzimy, dokąd chcemy iść, a nasze ciało, zgodnie z naszą wolą, podąża w tym kierunku. Wykorzystamy dotyk, ruch i wszystkie zmysły, ale szczególnie skupimy się na rozbudzeniu różnych sposobów widzenia i poruszania się.

Katy Dymoke jest profesjonalną tancerką, improwizatorką, doświadczoną nauczycielką i terapeutką. Tańczy kontakt improwizację od ponad 25 lat, jako nauczycielka i performerka. Współpracowała m.in. z Angusem Balbernie, Rayem Chungiem, Lisą Nelson, Julyenem Hamiltonem i Stevem Paxtonem. Jest dyrektorką Touchdown Dance, instytucji, która zrzesza profesjonalnych tancerzy widzących i niewidomych. Jest również autorką krótkich filmów tanecznych, nauczycielką BMC (R) (Body Mind Centering (R)), terapeutką tańcem i ruchem (Dance Movement Psychotherapist) oraz pisze doktorat o działaniu/znaczeniu dotyku w praktyce klinicznej. Ma też trzeci dan w jujitsu.

Plan działań (może ulec niewielkim zmianom):

PIĄTEK 18-21.30 warsztat

SOBOTA 11.00-14.00 & 15.30-19.00 warsztat, 19-22 jam z muzyką na żywo NIEDZIELA 10.00 – 15.30 warsztat (z 30 min przerwą)

W sobotę i w niedzielę w przerwach między zajęciami planujemy wspólny obiad, przynieście coś wegańskiego/wegetariańskiego na wspólny stół.

Miejsce:

Piątek: SP nr 32 im. Małego Powstańca, ul. Lewartowskiego 2

Sobota/Niedziela: „Salsa Factory”, ul. Dzika 4

Cena: 210 złotych (15 godzin warsztatu)

Miejsce na warsztacie rezerwujecie przez wplatę całej kwoty lub zaliczki 110 zł do końca września.

Zgłoszenia i wpłaty przyjmuje Marcin Hnatkowski marcin.hnatkowski@gmail.com

62 1140 2017 0000 4902 0790 3042

ul. Wiktorska 33/4

02-587 Warszawa

W tytule przelewu „warsztat Katy – imię i nazwisko uczestnika”

Język warsztatu: angielski, będzie tłumaczenie na polski.

Poziom: warsztat skierowany jest zarówno do doświadczonych tancerzy, jak i osób początkujących.

Osobom spoza Warszawy pomożemy znaleźć nocleg.

Pytania? Do Natalii na bajkinatalki@gmail.com lub 663 480 307 i Andrzeja na klaudiusz.i.meskalina@gmail.com lub 699 933 917 (lub umieszczajcie na stronie wydarzenia na fb)

Warsztat ma charakter społeczny, opiera się na koleżeńskiej wymianie i społecznym zaangażowaniu w jego organizowanie. Uczestniczycie w nim na własną odpowiedzialność

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: Piątek - SP nr 32 im. Małego Powstańca, ul. Lewartowskiego 2. Sb./Ndz. - Salsa Factory, ul. Dzika 4

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close