Warszawa: Wieczór baletowy OSB w Warszawie – cz. I wariacje solowe i układy zespołowe, cz.II „Dopokąd idę” – chor. Henryk Konwiński

Zdjęcie: Warszawa: Wieczór baletowy OSB w Warszawie – cz. I wariacje solowe i układy zespołowe, cz.II „Dopokąd idę” – chor. Henryk Konwiński

Fot. Henryk Jeż.

Wersja do druku

Udostępnij

Rok 2015 został ogłoszony Rokiem Wieniawskiego. Z tej okazji Ogólnoształcąca Szkoła Baletowa im. Romana Turczynowicza  realizuje z tej okazji spektakl baletowy do muzyki kompozytorów polskich, zarówno dawnych jak i współczesnych, miedzy innymi: Henryka Wieniawskiego, Karola Szymanowskiego, Witolda. Lutosławskiego, rażyny. Bacewicz, Mieczysława Wajnberga, Wojciecha Kilara, Andrzeja Panufnika.  Realizatorzy chcą przekonać  młodzież, że muzyka polska jest cennym źródłem współtworzenia tożsamości narodowej, a także może stać się inspiracją do tworzenia ciekawych kreacji choreograficznych. Chcą uświadomić odbiorcom, jak wszechstronnym językiem jest język tańca, a także jakie stwarza możliwości wyrażania ekspresji za pomocą różnorodnych jego technik. Spektakl stanowić będzie drugą część koncertu szkolnego, w której wystąpią wszyscy uczniowie Szkoły (165 osób). Zostanie im stworzona możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w różnych technikach tańca (taniec klasyczny, taniec ludowy i charakterystyczny, taniec współczesny) dzięki czemu ich rozwój artystyczny będzie wszechstronny.

Wybór Henryka Konwińskiego jako choreografa nie jest przypadkowy. Artysta tworzy w różnych technikach tańca, od czystej klasyki, poprzez taniec ludowy i charakterystyczny, do tańca współczesnego. Ma na swoim koncie wiele różnorodnych spektakli baletowych i operowych. Układał choreografie dla profesjonalnych zespołów baletowych, a także uczniów profesjonalnych szkół baletowych.

Jego doświadczenie w tym zakresie gwarantuje, że choreografia będzie wartościowa, na wysokim poziomie oraz umożliwi uczniom wszechstronny rozwój poparty rzetelną pracą.

 

Spektakl realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2015.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Warszawa: Teatr Wielki – Opera Narodowa, Sala Młynarskiego, pl. Teatralny 1.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close