Warszawa / Wieczór Double Bill: Teatr Tańca Zawirowania „Empty Bodies” – chor. Karolina Kroczak, Charly Bouges, Jacob Neff „Māyā” – chor. Charly Bouges, Jacob Neff

Zdjęcie: Warszawa / Wieczór Double Bill: Teatr Tańca Zawirowania „Empty Bodies” – chor. Karolina Kroczak, Charly Bouges, Jacob Neff „Māyā” – chor. Charly Bouges, Jacob Neff

Teatr Tańca Zawirowania „Empty Bodies” – chor. Karolina Kroczak. Fot. Materiały własne organizatora

Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zaprasza na Wieczór Double Bill. Widzowie obejrzą spektakle Teatru Tańca Zawirowania pt. Empty Bodies oraz Charlyego Bouges’a i Jacoba Neffa pt. Māyā.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu pt. Empty Bodies:

Empty Bodies to spektakl o strukturze kolażu, gdzie poetyckie obrazy nawiązujące do tematyki relacji matka-dziecko przeplatają się z motywami zaczerpniętymi z życia trzech kobiet, z których każda na swój sposób zmaga się z problemami cielesności. Do kogo należy ciało będące obiektem seksualnym? Jak ciało internalizuje poczucie odrzucenia? Dlaczego brak bliskości odbiera głos i prawo do decydowania o sobie? Co gdy ciało nie spełnia już oczekiwań, gdy staje się puste? Czy można je naprawić? Jak funkcjonujemy w świecie idealnych, chudych ciał, które trzeba wyprasować, pozbyć się zmarszczek i innych śladów życia? Czy ciało mające dostęp do płodności i wewnętrznego potencjału może się stać efektem produkcji, obiektem, który można przekształcić?

Empty Bodies to spektakl o tęsknocie za połączeniem z naszą pierwotną naturą, za bliskością z matką, która tuli. To także spektakl o głodzie i pustce, które są ceną, jaką płacimy za idealny „plastikowy” świat – z wyczerpaną matką, która nie może wykarmić swoich dzieci. To świat, w którym wieje chłodem, dystansem i pustymi przestrzeniami. Stajemy na skraju zagłady ekologicznej, a ziemia, po której chodzimy staje się sucha i jałowa.

W spektaklu zobaczymy wiele poetyckich obrazów. Nie zabraknie zarówno zabawnych, jak i dramatycznych scen – wszystko wyrażone w fizycznym tańcu na najwyższym poziomie.

Uwaga: w spektaklu występują elementy nagości – w jednej ze scen tancerki są topless – oraz światła stroboskopowe.

Czas trwania: 50 minut

Realizatorzy:

Koncepcja i choreografia: Karolina Kroczak
Taniec: Aleksandra Krajewska, Agata Pankowska, Elwira Piorun

O spektaklu pt. Māyā:

Māyā to spektakl-próba nawiązania głębszej komunikacji między ludźmi. Zadaje pytanie o możliwość współpracy, funkcjonowania we wspólnocie, zwłaszcza w sytuacji, gdy ścieżkę porozumienia wytyczają iluzje rzeczywistości, pogoń za dobrami materialnymi, powierzchowne zachowania i relacje. Pokazuje proces dochodzenia do prawdy w celu odkrycia siebie i Innego. W buddyzmie oznacza drogę do wyzwolenia.

Realizatorzy:

Choreografia: Charly Bouges, Jacob Neff
Tancerze: Charly Bouges, Jacob Neff
Muzyka: Patrick de Oliveira

Więcej informacji: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie (ctit.eu)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, ul. Bruna 9

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close