Warszawa: „Witnessing the Unknown” – warsztat w oparciu o Ruch Autentyczny i Body-Mind Centering® Prowadzenie: Mandoline Whittlesey

Zdjęcie: Warszawa: „Witnessing the Unknown” – warsztat w oparciu o Ruch Autentyczny i Body-Mind Centering® Prowadzenie: Mandoline Whittlesey

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W Warszawie odbędzie się warsztat w oparciu o Ruch Autentyczny i Body-Mind Centering®, który poprowadzi Mandoline Whittlesey. Można wziąć udział tylko w jednym dniu warsztatu.

Od prowadzącej:

Celem proponowanej przeze mnie pracy jest badanie głębokiej inteligencji „siebie jako ciała” oraz odkrywanie jak wyraża się ona w przestrzeni i w obecności innych osób. Wyostrzając naszą zdolność odczuwania i orientacji spróbujemy ustanowić płynność percepcji podstawą dla ucieleśnionej świadomości. W rozwijaniu zdolności do pracy z nieznanym oraz wkraczaniu w pustą przestrzeń i wsłuchiwaniu się w to, co się z niej wyłania, wspierać nas będzie praktyka Ruchu Autentycznego i perspektywa Body-Mind Centering®.

Dynamiczny przepływ między sobą a innym, między wnętrzem i otoczeniem stanowi źródło rytmu rozwoju i tworzenia. Poruszając się razem i solo, czerpiąc przyjemność z eksperymentowania, będziemy bawić się ze stanem niewiedzy i otwierać nowe możliwości.


Cena:
75 zł jeden dzień, 140 zł dwa dni przy wpłacie do 29 kwietnia; 85 zł jeden dzień, 160 zł dwa dni przy wpłacie po tym terminie

Pytania i zgłoszenia:
kinspiracje@gmail.com
https://www.facebook.com/events/607138339443689/

Warsztat w języku angielskim.

Mandoline Whittlesey (Francja/Stany Zjednoczone) – osadzona w praktyce artystka-badaczka i tancerka; zajmuje się intersubiektywnymi relacjami, płynnością percepcji i zjawiskami symbolicznymi w ujęciu interdyscyplinarnym. W 2002 roku uzyskała stopień licencjata twórczego pisania i tańca (Oberlin College, USA). Uczestniczyła w występach z Hélène Cathala, Leonardo Montecchia i Claire Filmon, co obudziło w niej fascynację kontaktem improwizacją. Rozwijała swoje umiejętności pod okiem wielu znanych nauczycieli w Stanach Zjednoczonych i w Europie.  Od 2010 roku jest certyfikowaną nauczycielką Body-Mind Centering® oraz autorką licznych programów treningowych z zakresu praktyk somatycznych, w tym rocznego programu szkoleniowego poświęconego Ruchowi Autentycznemu (który obecnie zorganizowany jest po raz trzeci z rzędu). Obecnie przygotowuje pracę magisterską z dziedziny choreografii i sztuk wizualnych na Wilson College (USA). Pracuje z tańcem, obrazem, instalacjami i językiem, wyrażając głęboko poetycką wizję w ucieleśnionej ekspresji.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Warszawa: Studium Teatralne, ul. Lubelska 30/32.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close