Warszawa/Wszystkie Mazurki Świata: Warsztaty tańca tradycyjnego z Mazowsza i Szwecji

Zdjęcie: Warszawa/Wszystkie Mazurki Świata: Warsztaty tańca tradycyjnego z Mazowsza i Szwecji

Na zdjęciu: Anna Nowicka w Stanach Wyśnionych. Fot. Joanna Miklaszewska-Sierakowska.

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata zaprasza na warsztaty tańca tradycyjnego z Mazowsza i Szwecji, które odbędą się w ramach edycji jesiennej Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata 2016. Warsztaty poprowadzą: Marta Domachowska, Maria i Wacław Siwcowie, Anna Nyander, Anton Schneider, Dominik Wóltański.

Koszt: 10 zł za warsztat.

Zgłoszenia przez stronę: http://festivalmazurki.pl/warsztaty-edycja-jesienna-2016/.

Program 26 listopada 2016 roku (sobota):

10.00- 12.00 – podstawy polskich tańców tradycyjnych- warsztat dla początkujących, prowadzenie: Marta Domachowska

12.30- 14.30 – tańce radomskie – warsztat dla osób tańczących (średniozaawansowanych), wymagana znajomość podstawowych kroków oberka i polki, prowadzenie: Maria i Wacław Siwcowie (moderator Piotr Zgorzelski)

15.00- 17.00 – tańce szwedzkie/rund polska – warsztat dla roztańczonych (zaawansowanych, ale  nie koniecznie w tańcach szwedzkich), wymagana umiejętność swobodnego wirowania w parze, prowadzenie Anna Nyander i Anton Schneider.

Program 27 listopada 2016 roku (niedziela):

12.00-14.00 – warsztaty Kujawiaka – warsztat dla początkujących i średniozaawansowanych, prowadzenie Dominik Wóltański.

***

Tegoroczna, jesienna edycja Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata łączy kilka równoległych wątków. Bliskości Świąt Zadusznych skłania do wspomnień o muzykantach, których nie ma już z nami. W tym roku podczas piątkowego koncertu (25 listopada 2016 roku) – Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN we współpracy z fundacją Muzyka Odnaleziona – będziemy przywoływać pamięć o muzyce żydowskiej, granej na wsiach. Ważną częścią, drugiego dnia festiwalu będzie też koncert finałowy polsko – szwedzkiego projektu muzycznego „ Polska – Ścieżki Tańca”, którego celem jest pokazanie bliskiego pokrewieństwa naszych tradycji muzycznych. Nie zabraknie również tancerzy i kapel z Mazowsza, które stanowią serce Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata od jego powstania w 2010 roku. Prowadzone przez nich warsztaty muzyczne, taneczne i wokalne wypełnią całą sobotę (26 listopada 2016 roku). Zdobyte i utrwalone w ciągu dnia umiejętności, wszyscy chętni będą mogli wykorzystać podczas tradycyjnej już Nocy Tańca, gdy wszystkie – wiejskie i miejskie – kapele zagrają „pod nogę”. Mamy nadzieję, że Jesienne Mazurki naładują Waszą energię na ciemniejszą część roku.

Jesienna edycja Wszystkich Mazurków Świata jest współorganizowana przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

IMIT (miniaturka)     MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

 Dofinansowano ze środków  Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Mazowsze - województwo - logo (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Warszawa: Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2 (sobota); sala judo, ul. Piekna 24/26 (niedziela)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close