Warszawa/Wydarzenia Teatralnego i Tanecznego OFF-u 2015: Studio Matejka „Dziwne szczęście lub to, czego nie pamiętam z naszych spotkań”

Zdjęcie: Warszawa/Wydarzenia Teatralnego i Tanecznego OFF-u 2015: Studio Matejka „Dziwne szczęście lub to, czego nie pamiętam z naszych spotkań”

Fot. Karol Jarek

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 14-21 kwietnia 2015 roku w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie odbędzie się piąta edycja przeglądu prezentującego najciekawsze spektakle tańca współczesnego i teatru ekspresji fizycznej, stworzone w ostatnich latach w Polsce (poza Warszawą). Przegląd zakończy występ nieznanej jeszcze w Warszawie międzynarodowej grupy teatralnej Studio Matejka, rezydującej w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Istniejący od 2010 roku zespół prowadzi poszukiwania artystyczne w obszarze teatru ekspresji fizycznej. Grupa pokaże spektakl Dziwne szczęście lub to, czego nie pamiętam z naszych spotkań z 2013 roku w reżyserii lidera zespołu, Mateja Matejki. Przedstawienie na kanwie serii epizodów z życia dwóch par mierzy się z tematem poszukiwania szczęścia. Grana na żywo muzyka dopełnia działania fizyczne aktorów.

Grupa Studio Matejka o spektaklu:

W spektaklu Dziwne szczęście lub to, czego nie pamiętam z naszych spotkań intymny związek dwojga ludzi staje się okazją do zmierzenia się z tematem odwiecznej pogoni za szczęściem, zarówno w aspekcie indywidualnym, jak i w relacji z drugim człowiekiem. Prywatna przestrzeń związku pozwala bowiem na dużo bardziej osobiste i szczere zachowania. Ściągając maski, ujawniamy to, co zazwyczaj tak chętnie skrywamy – niewypowiedziane pytania, tłumione pragnienia… Z „obowiązku bycia szczęśliwymi” skrywamy emocje, które, nie znajdując ujścia, stają się źródłem nieporozumień. Czy szczęście jest czymś, czego szukamy w drugiej osobie, projektując swoje marzenia, pragnienia, słabości? Życiowa podróż dwóch przedstawionych par ukazuje, jak czas nakłada na płótno związku kolejne warstwy piękna, sekretów, zaskoczeń i nieporozumień. Chwila szczęścia pojawia się, by za moment zniknąć. Czy ją w ogóle rozpoznaliśmy?

Spektakl teatru fizycznego

Premiera: 14-16 luty 2013

Autorzy: Matej Matejka, Zuzana Kakalikova, Magdalena Koza, Guillaumarc Froidevaux, Daniel Han

Reżyseria: Matej Matejka

Dramaturgia: Bryan Brown, Matej Matejka

Ruch sceniczny: Vivien Wood

Muzyka: Zuzana Kakalikova, Guillaumarc Froidevaux, Dawid Lorenc

Konsultacje muzyczne: Ditte Berkeley

Występują: Zuzana Kakalikova, Magdalena Koza, Guillaumarc Froidevaux, Daniel Han

Projekt kostiumów: Agnieszka Katyńska

Sprzedaż biletów (płatność gotówką):
w CSW Zamku Ujazdowskim w przeddzień i w dniach występów: w godz. 12.00 – 19.00
Rezerwacje w CSW (od 7 kwietnia): tel. 22 628 12 71-3 wew. 135

Ceny biletów: normalny 30 zł/ ulgowy 20 zł.

Więcej o wydarzeniu

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Budynek Laboratorium CSW, ul. Jazdów 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close