Warszawa/X Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania: A.lter S.essio „EXTension(-)”

Zdjęcie: Warszawa/X Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania: A.lter S.essio „EXTension(-)”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy X Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania zapraszają do Sali im. Wojciecha Krukowskiego w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski na spektakl EXTension(-) zespołu A.lter S.essio. EXTension(-), którego podtytułem mogłaby być „ostatnia ścieżka”, jest swego rodzaju rozłożeniem ciała na czynniki pierwsze, pogrzebaniem ciała, przeciwieństwem odliczania do śmierci. To proces ukierunkowany na oswobodzenie w obrębie redefinicji świętego czasu i przestrzeni poprzez ambiwalente kobiece ruchy; retrospekcja życia bez jego narodzin; krok do przodu będący jednocześnie krokiem w tył.  Może być to próba uporządkowania chaosu w nieprzerwany spokój i dystans lub powrót do rzeczywistości przed ewentualnym zabójstwem.

Pomysł, realizacja, zdjęcia i dźwięk: Fabrice Planquette

Choreografia: Yum Keiko Takayama

Tancerka: Yum Keiko Takayama

Tekst: Arnaud Michniak

Kostiumy: Fabrice Planquette, Yum Keiko Takayama

Video: Thierry Wilmort

Produkcja: Panem Et Circeness / Charlotte Auché

Czas trwania: 40 min

Spektakl powstał przy współpracy z: DRAC Picardie, Conseil Régional de Picardie, Amiens Métropole, DICRéAM Ministère de la Culture et de la Communication CNC CNL, 2angles Centre de création contemporaine / Relais Culturel Régional de Flers, le Lieu Multiple / EMF Poitiers, Art Zoyd Centre Transfrontalier de Productions et de Créations Musicales, La Lune des Pirates Amiens, Stereolux Nantes, La Condition Publique de Roubaix

 

A.lter S.essio to francuski kolektyw artystyczny, w którego skład wchodzą Fabrice Planquette (reżyseria, audio wizualizacje) i Yum Keiko Takayama (choreografia i taniec). Każdy ich projekt jest rezultatem interdyscyplinarnych poszukiwań prowadzonych wspólnie przez oboje artystów. Performerzy, których zapraszają do udziału w swoich projektach, wnoszą do nich unikalność języka ojczystego, indywidualną wrażliwość i perspektywy.

Grupa tworzy spektakle taneczne oparte przede wszystkim na tańcu współczesnym i butoh, zestawionymi z nowoczesnymi technikami audiowizualnymi i video instalacjami. Ich spektakle próbują określić miejsce jednostki w społeczeństwie i kwestionują warunki współczesnej egzystencji. To konfrontacja z otoczeniem, z innymi ludźmi, z samym sobą… Wszystkie ich projekty opowiadają też o stracie i o walce, jaką pociąga ona za sobą. Żyć czy przetrwać? To odwieczna walka, która grozi runięciem wszelkich konstrukcji, na jakich człowiek opiera swoje istnienie. Spektakle A.lter S.essio mają zdecydowany charakter i łączą w sobie brutalność i delikatność świata.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski - Sala im. W Krukowskiego, ul. Jazdów 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close