Warszawa/X Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania: Aura Dance Theatre „Box Mélancolique”

Zdjęcie: Warszawa/X Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania: Aura Dance Theatre „Box Mélancolique”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy X Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania zapraszają na Małą Scenę Teatru Studio na spektakl Box Mélancolique Aura Dance Theatre. Czworo tancerzy zostaje wrzuconych do tytułowego Box Mélancolique, gdzie próbują odnaleźć te definiujące człowieczeństwo punkty odniesienia – wizualizując i rozkładając na czynniki pierwsze, tworząc nowy krajobraz mentalny łączący linie czasu w jedno wizualne doświadczenie. Kim lub czym jest „ja”? Do czego się odnosimy, kiedy próbujemy pokazać swoje wnętrze? Jak upływający czas buduje nasze „ja”? Czy możemy wytworzyć w naszej głowie inne bardziej złożone wymiary „czasu” i czy nie jest przypadkiem tak, że wielowymiarowe doświadczenie czasu i zdarzeń zmusza nas do tworzenia uproszczonych na płaszczyźnie fizycznej i mentalnej punktów odniesienia w naszym życiu? Czy nie każe nam to wierzyć, że punkty te istnieją tylko w jednej, konkretnej formie i kształtują naszą tożsamość, odciskając na niej wyraźne piętno?

Choreografia: Johannes Wieland (Niemcy)

Tancerze: Gotaute Kalmataviciute, Ruta Lelyte, Marius Pinigis, Mantas Stabacinskas

Scenografia: Os Gêmeos (Brazylia), fragmenty ekspozycji zaprezentowanej na Biennale TEXTILE’11 w Kownie

Muzyka: The Andrews Sisters, Ben Frost, Radiohead, Bert Kaempfert, Kate Bush, Phonophani i inni

Kostiumy: Johannes Wieland, Ruta Biliunaite

Czas trwania: 60 min.

Premiera: 28 października 2011

AURA DANCE THEATRE (Litwa)

AURA to jeden z nielicznych Teatrów Tańca na Litwie, który jest w pełni profesjonalny. Dyrektor artystyczna Birute Letukaite i tancerze skupiają się na tańcu współczesnego i tradycjach, które są ściśle związane z wybitnymi postaciami-pionierami tańca ekspresyjnego. AURA brała udział w różnych imprezach międzynarodowych – na ponad 163 fesitwalach organizowanych w ponad 27 krajach (m.in. w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Rosji, Francji i Finlandii). Zdobyli blisko 50 nagród – zarówno lokalnych, jak i krajowych oraz międzynarodowych. Za znaczący wkład do współczesnej sztuki tańca, Dyrektor Artystyczna Teatru Birute Letukaite została w 2013 roku odznaczona Złotym Krzyżem drugiego stopnia.

www.aura.lt

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Warszawa: Teatr Studio - Małą Scena, Pl. Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close