Warszawa/X Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania: Daniel Abreu „Otros Rastros”

Zdjęcie: Warszawa/X Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania: Daniel Abreu „Otros Rastros”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy X Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania zapraszają na Otros Rastros Daniela Abreu. Choreograficzne dzieło przygotowane dla trzech tancerzy jest metaforą podróży przez życie. Ciała tancerzy poruszają się w zdeformowanej przestrzeni używając mięśni napiętych do granic możliwości i rezygnując tym samym z gestów i tańca.

Jakkolwiek tytuł Otros Rastros może sugerować powiązania z teatrem dramatycznym, spektakl składa się całkowicie z tańca. Ciągłość ruchu zanika, ustępując miejsca fotograficznej scenerii, która mogłaby bezpretensjonalnie przywoływać przeciwieństwa życia i śmierci. Makijaż, gesty, mimika twarzy i ciała to sposoby, jakimi można zapewnić sobie komfort. Same w sobie reprezentują myśli lub pomysły na to, czym jest świat lub czym być powinien.

 

Człowiek jest zaangażowany w tworzenie świata. Lata mijają, a on wypełnia przestrzeń obrazami królestw i prowincji, gór i rzek, zatok i łodzi, zwierząt i ludzi, pomieszczeń, instrumentów, gwiazd… Tuż przed śmiercią odkrywa, że cierpliwie przez niego rysowany labirynt linii jest niczym innym, jak odbiciem jego własnej twarzy.

Jorge Luis Borges, 1960

Reżyseria i choreografia: Daniel Abreu

Asystent Reżysera: Janet Novas

Wykonanie: Anuska Alonso, Alvaro Esteban and Daniel Abreu

Światła i scenografia: Daniel Abreu

Koordynacja techniczna: Sergio García

Zdjęcia: Capricolor

Premiera: 17 listopada 2010, Centro Cultural Paco Rabal (Madryt)

Spektakl został zrealizowany przy współpracy Centro de Danza Canal, Centro Cultural Paco Rabal and Provisional Danza oraz ze wsparciem Comunidad de Madrid.

DANIEL ABREU DANCE COMPANY (Hiszpania)

Daniel Abreu urodził się na Teneryfie, gdzie po raz pierwszy zainteresował się ruchem fizycznym i sceniczną ekspresją. Uzyskał dyplom z psychologii na Universidad de Educación Distancia. Współpracował z licznymi Teatrami Tańca i grupami tanecznymi w Hiszpanii, a także asystował przy wielu produkcjach międzynarodowych. Jego teatr zrealizował ponad trzydzieści spektakli i regularnie zapraszany jest do różnych krajów Europy, Ameryki i Azji. Ich spektakle prezentowane były na Circuito de Red de Teatros Alternativas cztery lata z rzędu, dwa razy na Aerowaves (2009 i 2011), a także w ponad 17 krajach, takich jak Dania, Brazylia, Niemcy, Korea, Portugalia, Polska, Słowenia i Szwajcaria.

www.danielabreu.com

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Studio - Mała Scena, Pl. Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close