Warszawa/X Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania: LeeSaar „Princess Crocodile”

Zdjęcie: Warszawa/X Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania: LeeSaar „Princess Crocodile”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy X Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania zapraszają do Sali Kameralnej im. E. Młynarskiego w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej na spektakl Princess Crocodile zespołu LeeSaar. Dwoje izraelskich choreografów z Nowego Jorku, Lee Sher i Saar Harari, opierając się na języku GaGa (nowatorski języka ciała opracowany przez Ohada Naharina, dyrektora artystyczego Batsheva Dance Company), stworzyło we współpracy z międzynarodowymi tancerzami magnetyzujące dzieło oparte przede wszystkim na fizyczności. Princess Crocodile powstał podczas rezydencji w BAC – Baryschnikov Arts Center. Opowiada o dojrzewaniu i kobiecości oraz odkrywaniu kruchej ścieżki do poznania siebie.

Choreografia: Lee Sher& Saar Harari

Wykonanie: Jye-Hwei Lin, Hsin-Yi Hsiang, Candice Schnurr, Hyerin Lee, Isabel Umali, Motrya Kozbur, Delphina Parenti.

Muzyka: Soundtrack design by Saar Harari

Światła i scenografia: Avi Yona Bueno (Bambi)

Kostiumy: Naomi Luppescu

Koordynacja techniczna: Dan Stearns

Czas: 55min.

LEESAAR THE COMPANY (Stany Zjednoczone)

LeeSaar powstał w Izraelu w 2000 roku, założony przez Lee Sher i Saara Harari. W swojej twórczości wykorzystuje różne dyscypliny i metody ćwiczeń z zakresu zarówno klasycznego teatru, jak i teatru tańca, tworząc tym samym oryginalne i niepowtarzalne spektakle. Prócz dwojga założycieli, w zespole tańczy siedem dziewcząt z różnych stron świata – Tajwanu, Korei, Stanów Zjednoczonych, Malezji, Kanady i Izraela. W 2004 roku, po rezydencjach w Sidney oraz dwóch sezonach w Tel Awiwie, LeeSaar The Company na stałe przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie rok później Lee i Saar otrzymali zielone karty przyznawane za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki scenicznej.

www.leesaar.com

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close