Warszawa/X Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania: Norrdans „Beautiful Beast”

Zdjęcie: Warszawa/X Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania: Norrdans „Beautiful Beast”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy X Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania zapraszają na Dużą Scenę Teatru Studio na spektakl Beautiful Beast zespołu Norrdans. Thomas Noone, choreograf: „Muzyka Gjallarhorn przeniosła mnie do mitycznego świata, pełnego zaczarowanych koni, pięknych bogiń, odważnych wojowników. Do świata bardzo starego, ale jednocześnie wiecznego, świata łączącego czasy zamierzchłe ze współczesnością. Z tego połączenia chciałem stworzyć własną niekończącą się baśń, będącą wyrazem uznania dla twórczości muzyków z Finlandii. Myślałem o wspaniałym zwierzęciu, pierwotnym i instynktownym, które komunikuje się poprzez ruch. Zwierzęciu, które pragnie być wolne, ale jednocześnie wymaga kontaktu z innymi. Takim właśnie zwierzęciem jest tancerz – samotny, a jednak związany z grupą. Wyrażający się jedynie poprzez swoją fizyczność, walczący ze swoim ciałem, umieszczony w przestrzeni, ale narodzony z muzyki. Piękna Bestia.”

Choreografia: Thomas Noone

Tancerze: Stacey Aung, Fanny Barrouquère, Toby Fitzgibbons, Anna Jirmanova, David Nondorf, Javier Perez, Kristian Refslund, Leila Verlinden

Muzyka: Gjallarhorn, Petter Berndalen, Ulrika Bodén, Adrian Jones, Göran Månsson

Reżyseria świateł: Peter Lundin

 

NORRDANS

Szwedzki Teatr Tańca Norrdans, część stowarzyszenia Scenkonstbolaget jest jednym z najbardziej znanych skandynawskich teatrów ruchowych. Powstał jesienią 1995 roku i od tamtej pory regularnie prezentuje spektakle stworzone zarówno przez rodzimych, jak i zagranicznych choreografów i tancerzy. Pod przewodnictwem Dyrektor Artystycznej Miry Helenius, Norrdans przygotowuje zarówno istniejące już spektakle gigantów współczesnej choreografii, jak również nieustająco poszukuje nowych, świeżych talentów i możliwości współpracy.

www.norrdans.com

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Warszawa: Teatr Studio, Pl. Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close