Warszawa/X Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania: Zagreb Dance Company „Anything”

Zdjęcie: Warszawa/X Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania: Zagreb Dance Company „Anything”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy X Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania zapraszają na Małą Scenę Teatru Studio na spektakl Anything Zagreb Dance Company. Anything to efekt pracy sześciu tancerzy Zagreb Dance Company, który pokazuje, że w życiu człowieka może zdarzyć się wszystko. Nie ma tu klasycznej fabuły, nie ma „ról” – są tylko tancerze, którzy robią to, co umieją najlepiej. Historia zostaje przedstawiona jako seria obrazów usytuowanych między rzeczywistością a światem nierealnym. Wszystko pochodzi od ciała – to hasło przewodnie Anything. Ciało w ruchu tworzy historię samą w sobie, mięśnie zawierają wszystko to, co wydarza się w życiu.

Spektakl rozpoczyna się w wewnętrznym świecie młodej kobiety, ponieważ jest ona jedyną istotą zdolną dać początek nowemu życiu ludzkiemu, choć oczywistym jest, że nie dzieje się to bez udziału partnera. Kończy się natomiast w świecie mężczyzny, który choć jest samotny, to nie jest jedynym, który umrze. W relacji tych dwóch osób może zdarzyć się wszystko: miłość, szczęście, separacja czy po prostu bycie razem jako przeciwieństwo pustki tego świata. Ich związek raz funkcjonuje na wysokości, raz upada i pełza jak wąż wśród gestów, tików, objęć, potrzeby kochania i bycia kochanym, a także walki między sobą. To świat, który oddziałuje bezpośrednio na oczy i uszy, a stamtąd przenosi do miejsc, które mogłyby przynależeć do sfery snów.

Choreografia: Daniel Abreu

Tancerze: Petra Chelfi, Aleksandra Mišić, Martina Nevistić, Petra Valentić, Ognjen Vučinić, Matea Bilosnić

Kostiumy: Kristina Jakovac Bangoura

Światła: Aleksandar Čavlek

Fotograf: Maja Kljaić

Grafika: Martina Granić

Tłumaczenie: Mirna Čubranić

Dźwięk: Tomica Kraljić, Kruno Miljan

Światła: Saša Bogojević, Marinko Maričić

Utwory wykorzystane w spektaklu: Max Richter (Derek to El PasoEmbers, Song), Christian Fennesz (FaInstrument 1), Peter Broderick & Machinefabriek (Departure), White Rainbow (Warm Clicked Fruit)

Premiera: 30 października 2013, Zagrzeb (Chorwacja)

We współpracy z Zagreb Youth Theatre (ZKM)

ZAGREB DANCE COMPANY

Zagreb Dance Company jest najbardziej znanym chorwackim Teatrem Tańca, który od samego początku pozostaje bezkompromisowy w swej artystycznej wypowiedzi. Zagreb Dance Company wykształcił szereg tancerzy, którzy obecnie pracują zarówno w Chorwacji, jak i za granicą. Ma na swoim koncie występy na wszystkich ważnych festiwalach w Chorwacji oraz na wielu prestiżowych festiwalach europejskich i światowych (m.in. w Niemczech, Francji, Rosji, Portugalii, Meksyku i Egipcie). Teatr jest organizatorem festiwalu teatrów tańca i innych form ruchowych Dance and Non-Verbal Theatre Festival San Vincenti, jednego z dwóch międzynarodowych festiwali teatrów tańca współczesnego w Chorwacji. Ich najnowsze projekty odzwierciedlają dążenia do włączenia się w wymianę umiejętności i wiedzy poprzez partnerskie relacje z artystami równie bezkompromisowymi, co oni sami, nadając temu europejski kontekst kulturowy. Zagreb Dance Company wyróżnia się oryginalnością swoich produkcji, charakteryzujących się niepowtarzalną energią i niebagatelną gotowością do stawiania czoła wyzwaniom przeróżnych postaw i środków artystycznych. http://www.zagrebackiplesniansambl.hr

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Warszawa: Teatr Studio, Pl. Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close