Warszawa/X Festiwal Zawirowania – jesienna: Budapest Dance Theatre „My daughter, Anne Frank”

Zdjęcie: Warszawa/X Festiwal Zawirowania – jesienna: Budapest Dance Theatre „My daughter, Anne Frank”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Mała dziewczynka pisze swój pamiętnik w czasie, gdy nad głową jej – i wielu innych – zbierają się czarne chmury II wojny światowej i Holocaustu. Budapest Dance Theatre w swoim spektaklu próbuje przybliżyć specyfikę tamtego okresu, balansując na pograniczu tańca i literatury.

„Widzę naszą ósemkę jakbyśmy byli malutkim skrawkiem błękitnego nieba otoczonym przez ciężkie, burzowe chmury. To miejsce, w którym stoimy, dokładnie określone, jest póki co bezpiecznie, ale chmur zbiera się coraz więcej i ten krąg, który oddziela nas od niebezpieczeństwa jest coraz mniejszy. […] Wszyscy patrzymy w dół, gdzie ludzie ze sobą walczą, a później do góry – gdzie jest pięknie i cicho. I nagle zostajemy otoczeni przez masę ciemnych chmur, odcięci przez nią od tej pięknej, spokojnej góry; chce nas zniszczyć…”.

Choreografia: Béla Földi

Muzyka: Dániel Szántó

Kostiumy: Péter Klimó

Czas: 40 min

Budapest Dance Theatre jest jednym z największych i najbardziej wpływowych Teatrów Tańca Współczesnego na Węgrzech. Został założony w 1991 roku i od tamtej pory jest najbardziej znanym węgierskim teatrem na świecie. Jego styl można określić jako European Modern Dance, który zawiera w sobie dużą wiedzę o klasycznym balecie i świetną znajomość technik contemporary dance, takich jak chociażby metody Limona, Cunninghama czy Grahama. Budapest Dance Theatre łączy ze sobą te dwa czynniki w pełną harmonii całość, z sukcesem prezentując je na scenie od ponad dwudziestu lat. Aktywnie uczestniczą w festiwalach teatralnych i tanecznych, zarówno w kraju, jak i zagranicą. W ciągu ostatnich kilku lat występowali m.in. na TanzFestival Bielfeld w Niemczech, MittelFest we Włoszech czy Montreaux w Szwajcarii.  Mieli również niepowtarzalną okazję wystąpić w Operze Vichy we Francji. Na samych Węgrzech grają około 50. spektakli rocznie, przygotowując przedstawienia zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych.

PROGRAM

 

Więcej informacji o Festiwalu:
www.zawirowania.pl w zakładce Festiwal
www.facebook.com/zawirowania

Kontakt z organizatorami:
+48 780 555 280

ttzawirowania@gmail.com

Więcej informacji o Konkursie:

https://www.facebook.com/warsawzawirowaniadance

+48 797 555 979

info@warsawzawirowaniadance.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Warszawa: Teatr Collegium Nobilium, ul. Miodowa 22-24.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close