Warszawa/X Festiwal Zawirowania – jesienna: CIA Daniel Abreu „Tierra” i Teatr Tańca Zawirowania „Wybieg” (fragmenty spektaklu work in progress)

Zdjęcie: Warszawa/X Festiwal Zawirowania – jesienna: CIA Daniel Abreu „Tierra” i Teatr Tańca Zawirowania „Wybieg” (fragmenty spektaklu work in progress)

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Sztuka Współczesna zaprasza na jesienną odsłonę X Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania, którą otworzy pokaz dwóch spektakli: Tierra CIA Daniel Abreu oraz fragmenty spektaklu Wybieg, nad którym pracuje obecnie Teatr Tańca Zawirowania (choreografia: Karolina Kroczak). Na spektakl Tierra Daniela Abreu oraz Wybieg Karoliny Kroczak obowiązuje ten sam bilet. Spektakle odbywają się w Centrum Sztuki Współczesnej, jeden po drugim, z 10-minutową przerwą pomiędzy przedstawieniami.

Daniel Abreu o spektaklu Tierra:

Jakiś czas temu zdecydowałem się wrócić do oryginalnego procesu tworzenia – choć tak naprawdę nigdy od niego nie odszedłem, potrzebowałem wejść głębiej, dotknąć samego sedna. Bez koncepcji, bez pomysłów – miałem tylko ciało, dotykające podłogi, czujące rytm oddechu i bicia serca, napięcie skóry i ciśnienie krwi. Od tego zacząłem; nie było żadnych myśli, a jedynie dźwięki wychodzące z moich ust – nieznane mi dźwięki powodujące strach.

Jesteś jedyną osobą, która może poczuć swoje ciało, jedyną, która zna ruchy przez nie wykonywane… Jesteś jedyny.

Teraz staram się wyrazić wszystko to tańcem. Tańcem płynącym wprost z moich mięśni, z mojego ciała.

Spektakl powstał przy wsparciu La Comunidad de Madrid oraz Ministerio de Educación de España, Provisional Danza, Teatro Victoria y Teatro Cuarta Pared.

Pomysł, choreografia i wykonanie: Daniel Abreu

Muzyka: kolaż

Światła: Irene Cantero

Czas: 15 min

 

DANIEL ABREU DANCE COMPANY (Hiszpania)

 Daniel Abreu urodził się na Teneryfie, gdzie po raz pierwszy zainteresował się ruchem fizycznym i sceniczną ekspresją. Uzyskał dyplom z psychologii na Universidad de Educación Distancia. Współpracował z licznymi teatrami tańca i grupami tanecznymi w Hiszpanii, a także asystował przy wielu produkcjach międzynarodowych. Jego Teatr zrealizował ponad trzydzieści spektakli i regularnie zapraszany jest do różnych krajów Europy, Ameryki i Azji. Ich spektakle prezentowane były na Circuito de Red de Teatros Alternativas cztery lata z rzędu, dwa razy na Aerowaves (2009 i 2011), a także w ponad 17 krajach, takich jak Dania, Brazylia, Niemcy, Korea, Portugalia, Polska, Słowenia i Szwajcaria. www.danielabreu.com

Wybieg

To opowieść o tym, co podnieca i co nakręca w relacji w drugą osobą. Jaki jest układ sił w namiętnej interakcji i kto kogo tresuje? Co oznacza być kobietą, a co mężczyzną? Jak w tańcu odgrywa się płeć? Jak myślenie stereotypami warunkuje postrzeganie partnera? Podczas spektaklu będziemy poszukiwać odpowiedzi na te pytania, używając klisz zaczerpniętych między innymi z rozrywkowych programów tanecznych, Kamasutry, archetypicznych obrazów relacji damsko-męskich i elementów życia prywatnego wykonawców.

Choreografia: Karolina Kroczak

Tancerze: Elwira Piorun, Szymon Osiński

Muzyka: kolaż

Czas: ok.15 min

PROGRAM

 

Więcej informacji o Festiwalu:
www.zawirowania.pl w zakładce Festiwal
www.facebook.com/zawirowania

Kontakt z organizatorami:
+48 780 555 280

ttzawirowania@gmail.com

Więcej informacji o Konkursie:

https://www.facebook.com/warsawzawirowaniadance

+48 797 555 979

info@warsawzawirowaniadance.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej, Sala im. W. Krukowskiego, ul. Jazdów 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close