Warszawa/X Festiwal Zawirowania – jesienna: NovaTanz „Heart Beat”

Zdjęcie: Warszawa/X Festiwal Zawirowania – jesienna: NovaTanz „Heart Beat”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Heart Beat dąży do krytycznej oceny tego, co składa się na większość naszych największych, najskrytszych pragnień. Dwie skrajności są zawarte w biciu serca. Z jednej strony ludzkość sama w sobie, kolektywne „my” i ogólnie ujęte relacje międzyludzkie, z drugiej –  zupełna indywidualizacja osobowości i własny, niezależny od innych rytm. Serce jest pewnym punktem wyjścia, metaforą, wokół której wszystko się obraca. „Wkładać w coś całe serce”, „podążać za głosem serca”, „mieć serce na dłoni” – to tylko kilka przykładów na to, jak mocno serce powiązane jest z wyrażaniem naszych emocji. Rytm serca zmienia się w zależności od otaczających nas czynników, jest odzwierciedleniem tego, jak się czujemy. Nasze relacje ze światem zewnętrznym są konstruktem, który stale porusza się po różnych polach. Ruch jest wyrazem życia, w którym  śmierć jest często reprezentowana  bezruchem. Interesująca jest również specyficzna relacja serca z płucami, które wspólnie tworzą polirytmiczną kompozycję. Nasze serca i oddech są pulsem, bitem, ruchem.

Choreografia:  Carmen Casagrande

Asystent Choreografa: Slava Gepner

Tancerze: Jose Ma Ortiz, Adrian Castello, Raphael Spiegel

Czas: 65 min

Teatr Tańca NovaTanz (Niemcy) jest kreatywnym kolektywem artystów-freelancerów, mającym swoją siedzibę w Kolonii (Niemcy). Pod kierownictwem artystycznym Slavy Gepnera novaTanz produkuje od podstaw jeden-dwa spektakle taneczne w ciągu roku. Taniec, muzyka, film, design, teatr i sztuki wizualne przenikają się nawzajem, tworząc spójną i pełną inspiracji całość. Członkowie zespołu mają swoje kulturowe korzenie w różnych krajach europejskich. Świadomie szukają inspiracji w tradycjach Starego Kontynentu, wykorzystując je jako punkt wyjścia do pracy. Wykraczają poza te kulturowe ramy, otwierając niemiecką scenę taneczną na nowe impulsy. Oprócz autorskich spektakli, zespół oferuje również warsztaty, kursy i inne formy edukacji kulturalnej.

PROGRAM

 

Więcej informacji o Festiwalu:
www.zawirowania.pl w zakładce Festiwal
www.facebook.com/zawirowania

Kontakt z organizatorami:
+48 780 555 280

ttzawirowania@gmail.com

Więcej informacji o Konkursie:

https://www.facebook.com/warsawzawirowaniadance

+48 797 555 979

info@warsawzawirowaniadance.pl

 

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Warszawa: Teatr Collegium Nobilium, ul. Miodowa 22-24.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close