Warszawa/X Festiwal Zawirowania – jesienna: Sopocki Teatr Tańca „PUSTE CIAŁO. Okazja do malutkiej rozpaczy”

Zdjęcie: Warszawa/X Festiwal Zawirowania – jesienna: Sopocki Teatr Tańca „PUSTE CIAŁO. Okazja do malutkiej rozpaczy”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl składa się z dwóch aktów, inspirowanych życiem i twórczością dwóch różnych artystów. Obaj – Franz Kafka i Henri Toulouse-Lautrec – zmagali się z trudnymi relacjami z rodziną, a ujście dla swojej niezwykłej wrażliwości znajdowali w sztuce, którą realizowali w skrajnie odmiennych sposobach. Kafka, schowany w sobie i nieśmiały, nie chciał wydać najsłynniejszych swoich prac (zostały opublikowane po jego śmierci), zaś Toulouse-Lautrec wtopił się w bohemę artystyczną Paryża, stając się nieodłącznym jej elementem. Jeden zanurzony w rozważaniach nad determinacją jednostki przez społeczeństwo i niemożność znalezienia pełni swojego człowieczeństwa, harmonii i szczęścia, drugi zatrzymując w kadrze ludzi i nastrój  artystycznej społeczności chwalił życie i codzienność. Obaj umieli zauważyć detal, chwilę, ulotność. Spektakl, rozdzielony przerwą, jest impresją na temat ich twórczości – część kafkowska mroczna i dynamiczna, część inspirowana pracami Toulouse-Lautreca pozornie swobodniejsza, ze zdekonstruowanym kankanem na czele. Obie części, choć w różny sposób, opowiadają o tym samym – o drodze do zrozumienia i pogodzenia się ze sobą i ze światem, którą musi przejść każdy człowiek i każdy artysta.

Koncept, reżyseria i choreografia: Joanna Czajkowska i Jacek Krawczyk

Współpraca choreograficzna i taniec: Magda Wójcik, Barbara Pędzich, Dorota Zielińska, Joanna Nadrowska, Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk

Muzyka: Mariusz Noskowiak

Kostiumy: Agnieszka Puławska

Światła: Artur Aponowicz

Scenografia: Jacek Krawczyk, Artur Gołdys

Czas: 90 min (z przerwą)

Sopocki Teatr Tańca (do marca 2010 roku działający pod nazwą Teatr Okazjonalny /the Occasion Dance Theatre) został założony przez parę dyplomowanych tancerzy, choreografów, członków ZASP-u: Joannę Czajkowską i Jacka Krawczyka, którzy rozpoczęli współpracę artystyczną w 1998 roku. Teatr ma w swoim dorobku trzydzieści spektakli, które prezentował na wielu festiwalach tańca współczesnego i teatrów alternatywnych w Polsce i za granicą.

PROGRAM

 

Więcej informacji o Festiwalu:
www.zawirowania.pl w zakładce Festiwal
www.facebook.com/zawirowania

Kontakt z organizatorami:
+48 780 555 280

ttzawirowania@gmail.com

Więcej informacji o Konkursie:

https://www.facebook.com/warsawzawirowaniadance

+48 797 555 979

info@warsawzawirowaniadance.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Warszawa: Teatr WARSawy, Rynek Nowego Miasta 5

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close