Warszawa: X Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania – odsłona jesienna

Zdjęcie: Warszawa: X Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania – odsłona jesienna

Fot. Maciej Maciaszek

Wersja do druku

Udostępnij

Jesienna odsłona X Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania. Festiwalowi towarzyszyć będzie Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny WarsawZAWIROWANIAdance  (17-19 listopada 2014). Jest to edycja wyjątkowa, ponieważ związana jest także z jubileuszem 10-lecia Teatru Tańca Zawirowania.

Druga odsłona Festiwalu poświęcone będzie w równym stopniu polskim i zagranicznym artystom. Wśród wykonawców odnajdziemy m.in. Daniela Abreu (znanego widowni z poprzednich edycji), Ido Tadmora w znakomitym duecie z Elwirą Piorun, Budapest Dance Theatre, NovaTanz/TanzFaktur, Anat Grigorio, a także Polski Teatr Tańca, Sopocki Teatr Tańca, Krakowski Teatr Tańca.

Festiwalowe spektakle prezentowane będą w Teatrze WARSawy, CSW Zamku Ujazdowskim, Teatrze Collegium Nobilium oraz w

Teatrze Wielkim – Operze Narodowej  (równocześnie w ramach V Dni Sztuki Tańca).

Od organizatorów:

To wyjątkowe wydarzenie. Z okazji dziesięciolecia Festiwalu wirujemy w 2014 roku dwukrotnie, nie tylko latem, jak było do tej pory.  Chcemy pokazać, jak rozwinęliśmy się przez tę dekadę, jak wiele kontaktów udało nam się nawiązać i jak wiele fantastycznych projektów i kooperacji zrealizowaliśmy wspólnie z teatrami tańca z całego świata. To również niepowtarzalna okazja, aby razem z nami uczcić dziesięciolecie samego Teatru Tańca Zawirowania,który – założony w 2004 roku – wciąż regularnie prezentuje swoje nowe spektakle i podróżuje po najdalszych zakątkach świata. Tradycyjnie też oprócz spektakli odbędą się spotkania z artystami, pokazy filmów związanych z tańcem współczesnym, wernisaże, dyskusje.

PROGRAM

 

Więcej informacji o Festiwalu:
www.zawirowania.pl w zakładce Festiwal
www.facebook.com/zawirowania

Kontakt z organizatorami:
+48 780 555 280

ttzawirowania@gmail.com

Więcej informacji o Konkursie:

https://www.facebook.com/warsawzawirowaniadance

+48 797 555 979

info@warsawzawirowaniadance.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

Warszawa: Teatr WARSawy, Rynek Nowego Miasta 5/ Teatr Wielki – Opera Narodowa Sala kameralna im. E. Młynarskiego, pl. Teatralny 1/Centrum Sztuki Współczesnej, Sala im. W. Krukowskiego, ul. Jazdów 2 ; Teatr Collegium Nobilium, ul. Miodowa 22-24.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close