Warszawa/XI Festiwal Skrzyżowanie Kultur „Muzyczne świątynie”: „Szamani i grioci”/ Noura Mint Seymali (Mauretania)

Zdjęcie: Warszawa/XI Festiwal Skrzyżowanie Kultur „Muzyczne świątynie”: „Szamani i grioci”/ Noura Mint Seymali (Mauretania)

Fot. Aneta Kowalczyk

Wersja do druku

Udostępnij

Aktualnie najsłynniejszy zespół muzyki tradycyjnej w Korei Południowej. Grupa specjalizuje się w wirtuozerskiej muzyce perkusyjnej zwanej  Samul-nori. To niesamowita mieszanka elementów tańca i perkusji wywodząca się z ludowego rytuału wykonywanego przez rolników podczas dożynek. Grupa chce odkrywać tradycyjną muzykę koreańską na nowo, tak by pasowała do naszych czasów. Adaptują współczesne nurty muzyczne do tradycyjnych ludowych form, dbając jednak, by pierwotna konstrukcja pozostała nienaruszona. Nazwa grupy odnosi się do określenia perfekcji muzycznej, używanego niegdyś przez koreańskich rybałtów. Określenie noreum machi odnosiło się do muzyka tak utalentowanego, że nikt nie śmiałby z nim rywalizować i nie odważyłby się po nim występować.

BILETY

WARSZTATY

Więcej informacji na stronie festiwalu:  http://www.festival.warszawa.pl

Logo polsko-angielskie Skrzyżowanie Kultur (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Namiot Festiwalowy przed Pałacem Kultury i Nauki.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close