Warszawa/XI Festiwal Skrzyżowanie Kultur „Muzyczne świątynie”: „Tajemnice rytuału”/ Baraji (Korea Południowa)

Zdjęcie: Warszawa/XI Festiwal Skrzyżowanie Kultur „Muzyczne świątynie”: „Tajemnice rytuału”/ Baraji (Korea Południowa)

Fot. Aneta Kowalczyk

Wersja do druku

Udostępnij

Baraji po koreańsku oznacza „pomoc”. Niezwykła muzyka, którą tworzy tez zespół, inspirowana jest szamanistycznym obrządkiem Jindo SSitgim, odprawianym w intencji oczyszczenia duszy zmarłych. Śpiew i tańce to istota szamanistycznego rytuału – zespół Baraji przywołuje koreańską tradycję za pomocą ludową sugestywnych wokaliz i dawnych instrumentów o wyjątkowym brzmieniu. Baraji zdobył rozgłos w 2012 roku w Seulu, wygrywając V Koncert Myriad Wave. Od tamtej pory muzycy odwiedzili kilkadziesiąt światowych festiwali i zostali docenieni nominacją do oficjalnej selekcji APaMM na festiwalu Ulsan World (Ulsan World Music Festival – popularne wydarzenie muzyczne odbywa się w koreańskim mieście Ulsan i jest częścią wielkiego Festiwalu Kultury Cheoyong, jednego z najstarszych w Korei Południowej festiwali poświęconych tematyce wielokulturowości.). W 2015 roku wydali swój pierwszy album Beasohn.

BILETY

WARSZTATY

Więcej informacji na stronie festiwalu:  http://www.festival.warszawa.pl

Logo polsko-angielskie Skrzyżowanie Kultur (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Warszawa: Namiot Festiwalowy przed Pałacem Kultury i Nauki.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close