Warszawa/XI Festiwal Zawirowania: Compagnia Zappalà Danza „Instrument I – Odkryć niewidzialne”

Zdjęcie: Warszawa/XI Festiwal Zawirowania: Compagnia Zappalà Danza „Instrument I – Odkryć niewidzialne”

Fot. Andac Karabeyoglu.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania odbywać się będą nie tylko spektakle, ale również wydarzenia bezpośrednio angażujące warszawską publiczność. Są to warsztaty taneczne dla wszystkich chętnych oraz spotkania z i festiwalowymi gośćmi.  W ten sposób organizatorzy dają możliwość bezpośredniego poznania artystów, wymiany myśli i poglądów – nie tylko w zakresie tańca, ale także kultury reprezentowanych przez nich krajów. Podczas festiwalu włoska grupa Compagnia Zappalà Danza pokaże spektakl Instrument I – Odkryć niewidzialne. Compagnia Zappalà Danza to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i wychodzących poza schematy grup tanecznych na świecie. Spektakl: Instrument 1 to nie tylko taniec, teatr, czy performance, to oscylujący na granicy tych trzech sztuk pokaz sprawności tancerzy, wizjonerstwa twórców i nowych kierunków, w które zmierza sztuka.

Choreografia: Roberto Zappalà

Muzyka (na żywo) I Lautari

Tekst Nello Calabrò

Scenografia, oświetlenie, kostiumy Roberto Zappalà

Tancerze Adriano Coletta, Alain El Sakhawi, Roberto Provenzano, Fernando Roldan Ferrer, Salvatore Romania, Antoine Roux-Briffaud, Alessandro Vacca

Muzycy Puccio Castrogiovanni (I Lautari)

Koprodukcja compagnia zappalà danza – Etnafest Arte – Scenario Pubblico – uva grapes contemporary dance festival ze wsparciem Ministero per I Beni e le Attività Culturali

Bilety: 40 zł

Do pobrania: PROGRAM


Szczegółowe informacje dostępne są na stronie festiwalu: www.zawirowania.com.pl

Warsztaty

Sceny prezentacji spektakli:

Teatr Wielki – Opera Narodowa
Stara Prochownia
Teatr Collegium Nobilium
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

Patronat honorowy:

Logo Narodowe Centrum Kultury (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close