Warszawa/XI Festiwal Zawirowania: Wieczór młodych choreografów (Cypr, Francja, Izrael, Wielka Brytania, Polska)

Zdjęcie: Warszawa/XI Festiwal Zawirowania: Wieczór młodych choreografów (Cypr, Francja, Izrael, Wielka Brytania, Polska)

Galatea X. Fot. Mjay

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania odbywać się będą nie tylko spektakle, ale również wydarzenia bezpośrednio angażujące warszawską publiczność. Są to warsztaty taneczne dla wszystkich chętnych oraz spotkania z i festiwalowymi gośćmi.  W ten sposób organizatorzy dają możliwość bezpośredniego poznania artystów, wymiany myśli i poglądów – nie tylko w zakresie tańca, ale także kultury reprezentowanych przez nich krajów. Pokaz młodych laureatów konkursów choreograficznych: Warsaw Zawirowania Dance, Masdanza z Wysp Kanaryjskich i Machol Shalem z Jerozolimy pozwoli skonfrontować różne style i wizje tańca. Prezentowane na scenie pokazy są zaczątkiem tego, czego można się spodziewać w choreografii i tańcu już w niedalekiej przyszłości.

Jann Gallois | Cie BurnOut – P=mg

P = mg to wzór fizyczny, określający zależności między masą a grawitacją. Siła ta jest wszechobecna, ma wpływ na każdą cząstkę ciała i stale ciągnies do ziemi. Jesteśmy do tego tak przyzwyczajeni do tego, że aż nieświadomi.

Choreografia i taniec: Jann Gallois

Reżyseria dźwięku: Jean-Charles Zambo

Reżyseria światła: Cyril Mulon

Produkcja: Cie BurnOut

Koprodukcja: Initiatives d’Artistes en Danses Urbaines *IADU (France-Parc de la Villette Fondation with the support of Caisse des dépôts and Acsé

Aproximity – Edo Ceder

Spektakl zainspirowany został teorią psychoterapeutki Margaret Mahler, dotyczącą separacji i indywidualizacji. To dramatyczna historia dziecka, które próbuje uniezależnić się od ciała i psychiki własnej matki, rozdartego pomiędzy poszukiwaniem indywidualności a poczuciem bezpieczeństwa w łonie matki.

Choreografia: Edo Ceder

Tancerze: Ron Matalon, Shira Ben Uriel

Muzyka: Noam Helfer, Sam Adonim

Kostiumy: Edo Ceder

Reżyseria światła: Netta Koren

Dam Van Huynh – Đẹp

Biorąc za punkt wyjścia klasyczne solo Dying Swan Michela Fokina, spektakl đẹp (wietn. Piękno) stawia różnym kulturom pytanie o ich związek ze śmiercią. Przy akompaniamencie tradycyjnych wietnamskich pieśni pogrzebowych tancerze badają tradycyjne idee odrodzenia.

Choreografia: Dam Van Huynh

Taniec:   Ieva Navickaite

Muzyka: Martyna Poznańska

Julia Brendle – Within and between

Duet choreograficzny wchodzi w zależności z widownią  I próbuje się z nich wymknąć, pozostając ciągle w pełnej świadomości własnej gry.

Choreografia: Julia Brendle we współpracy z Marios Konstantinou

Występują: Julia Brendle, Marios Konstantinou

Wideo: Suzana Phialas, Pavlos Vrionides

Reżyseria dźwięku: Panos Bartzis

Reżyseria światła: Alexandar Jotovic

Bilety: 30 zł

Do pobrania: PROGRAM


Szczegółowe informacje dostępne są na stronie festiwalu: www.zawirowania.com.pl

Warsztaty

Sceny prezentacji spektakli:

Teatr Wielki – Opera Narodowa
Stara Prochownia
Teatr Collegium Nobilium
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

Patronat honorowy:

Logo Narodowe Centrum Kultury (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close