Warszawa/XI Mózg Festival: Yuko Kawamoto – warsztaty tańca butoh

Zdjęcie: Warszawa/XI Mózg Festival: Yuko Kawamoto – warsztaty tańca butoh

Na zdjęciu: Yuko Kawamoto. Fot. Ainhoa Valle

Wersja do druku

Udostępnij

Dzięki uprzejmości organizatorów XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych „Mózg Festival” artyści związani z kolektywem Amareya Theatre & Guests – Yuko Kawamoto (Japonia), Katarzyna Pastuszak i Joanna Duda zaprezentują swoje spektakle na scenie Mózgu Powszechnego w Warszawie. Ponadto Yuko Kawamoto poprowadzi dwudniowe warsztaty tańca butoh (9-10 listopada w godz. 17.00-20.00). Będą to wydarzenia towarzyszące XI Mózg Festivalu.

Ciało i przestrzeń

Podczas warsztatów uczestnicy zgłębią nie tylko znaczenie „ciała” w butoh, ale także dowiedzą się jak istotne jest „ma” czyli pusta przestrzeń. Uczestnicy osiągną zrozumienie tych konceptów poprzez ruch ciała i poznawanie otaczającej ich przestrzeni. Elementy warsztatów: podstawowy trening ruchowy, związek pomiędzy ciałem i przestrzenią, odkrywanie, gdzie i jak rozpoczyna się ruch w ciele. Przygotowanie do warsztatów: woda, wygodny strój nieograniczający ruchów ciała, ręcznik.

 

Koszt udziału w warsztatach: 70 zł (normalny) / 60 zł (ulgowy)
Zgłoszenia: amareya.theatre@gmail.com

Oprócz poprowadzenia warsztatów, 11 listopada o godz. 20.00 Yuko Kawamoto pokaże swój spektakl Forest Where Stardust Pikaru.

Więcej informacji

Yuko Kawamoto – tancerka, choreografka. Od 1991 roku praktykuje butoh (linia Hijikaty Tatsumiego), a jej głównym nauczycielem był Yukio Waguri. W latach 1991-1999 członkini zespołu Yukio Waguri + Kohzensha, w 2000 roku założyła własny zespół Shinonome Butoh.

Więcej informacji i bilety: http://www.festiwal.mozg.pl/warszawa.html#undefined

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Warszawa: Mózg Powszechny, Teatr Powszechny, ul. Jana Zamoyskiego 20, w godz. 17.00-20.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close