Warszawa/XII Festiwal Zawirowania: Compagnia Francesca Selva/Con.Cor.D.A. „La Vertigine” – chor. Francesca Selva

Zdjęcie: Warszawa/XII Festiwal Zawirowania: Compagnia Francesca Selva/Con.Cor.D.A. „La Vertigine” – chor. Francesca Selva

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania odbędzie się pokaz spektaklu La Vertigine włoskiejgrupy Compagnia Francesca Selva w choregorafii Franceski Selvy. Dwie kobiety, połączone delikatnym i głębokim, ale nienazwanym uczuciem doświadczają przyjaźni, która pozwala się zagubić. Do momentu, w którym para skrzydeł zostaje zniszczona przez wiatr rozczarowania, niosący ryzyko przerwania ich lotu na zawsze. Jedynie miłość gwarantuje im bezpieczeństwo. Miłość, która wreszcie ma odwagę wykrzyczeć swoje imię. Vertigo sprowadza na scenę cud miłości, które daje skrzydła jedynie tym kochankom, którzy nie boją się latać.

Trailer

Choreografia: Francesca Selva

Reżyser i oświetleniec: Marcello Valassina

Tancerki: Nazaret Perales, Noelia Pampliega Batan

Manager: Claudio Cadario

Koprodukcja z: Pansexual movement – Arcigay Siena oraz Rainbow Families

Francesca Selva – włoska choreografka, która założyła zespół w 1995 roku. Debiutowała podczas Split Summer Festival w Chorwacji. Od 2002 roku grupa rezyduje w Theatre Rinnovati oraz w Teatro dei Rozzi w mieście Siena. Grupa należy do konsorcjum Con.Cor.D.A. (Consorzio Coreografi Danza D‘Autore). Dzięki współpracy ze światowej sławy artystami, zespół stworzył wiele produkcji, które były prezentowane na festiwalach we Włoszech oraz zagranicą.

Program XII Festiwalu Zawirowania

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Warszawa: Stara Prochownia, ul. Boleść 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close