Warszawa/XII Festiwal Zawirowania: Compagnia Francesca Selva/Con.Cor.D.A. „Oppio” – chor. Francesca Selva i Iwona Olszowska „Moda na gender”

Zdjęcie: Warszawa/XII Festiwal Zawirowania: Compagnia Francesca Selva/Con.Cor.D.A. „Oppio” – chor. Francesca Selva i Iwona Olszowska „Moda na gender”

Fot. Simone de Juliis

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania odbędzie się pokaz dwóch spektakli: Oppio włoskiej grupy Compagnia Francesca Selva w choregorafii Franceski Selvy oraz Moda na gender Iwony Olszowskiej.

Oppio

Spektakl Oppio [Opium] odnosi się do historii greckiej bogini Demeter, która utraciła córkę. Mak jest kwiatem bogini Demeter. Tylko picie soku było w stanie ukoić złamane po śmierci córki serce bogini. Tancerka wyraża jej rozdzierający ból, który jest nie do zniesienia. Poszukuje drogi wyjścia, ale ucieczka jest niemożliwa. Opium, które otumania duszę jest jedynie ułudą. Następuje powrót do trudnej rzeczywistości. Widzowie oglądają Demeter pokonaną przez cierpienie i strach.

Trailer

Choreografia: Francesca Selva

Tancerka: Silvia Bastianelli

Reżyseria i światła: Marcello Valassina

Manager: Claudio Cadario

Francesca Selva – włoska choreografka, która założyła zespół w 1995 roku. Debiutowała podczas Split Summer Festival w Chorwacji. Od 2002 roku grupa rezyduje w Theatre Rinnovati oraz w Teatro dei Rozzi w mieście Siena. Grupa należy do konsorcjum Con.Cor.D.A. (Consorzio Coreografi Danza D‘Autore). Dzięki współpracy ze światowej sławy artystami, zespół stworzył wiele produkcji, które były prezentowane na festiwalach we Włoszech oraz zagranicą.

Moda na gender

W spektaklu Moda na gender choreografka, pokazując improwizację strukturalną wokół mody i urody, poddaje w wątpliwość ustalone schematy i konwencje. Przerzucając się z roli męskiej do żeńskiej, bawi się konwencja przy akompaniamencie muzyki na żywo.

Pomysł i wykonanie: Iwona Olszowska

Muzyka: Marcin Janus

Czas trwania: 25 min.

Iwona Olszowska – tancerka, choreografka, nauczycielka tańca współczesnego. Tworzy spektakle autorskie, solowe, choreografie dla zespołu Eksperymentalnego Studia Tańca EST, a także dla Polskiego Teatru Tańca. Realizowała także ruch sceniczny dla teatrów dramatycznych m.in. dla Teatru Rozmaitości w Warszawie. Otrzymała nagrody za choreografie oraz za konsekwentną kontynuację własnej drogi twórczej.

Program XII Festiwalu Zawirowania

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Stara Prochownia, ul. Boleść 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close