Warszawa/XII Festiwal Zawirowania: Megakles Ballet „Frammenti di un discorso amoroso” – Laura Odierna i Salvatore Romania

Zdjęcie: Warszawa/XII Festiwal Zawirowania: Megakles Ballet „Frammenti di un discorso amoroso” – Laura Odierna i Salvatore Romania

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania odbędzie się pokaz spektaklu Frammenti di un discorso amoroso [Fragmenty dyskursu miłosnego] włoskiej grupy Megakles Ballet w choreografii Laury Odierny i Salvatore Romanii. Przedstawienie porusza problem Ja-My, sytuacji, w której osoby, będące w związku nie chcą utracić swojej indywidualności. Miłość to nie posiadanie na własność, bo posiadanie nie ma nic wspólnego z dobrem drugiego człowieka czy wiernością. Chodzi o podtrzymanie związku, choć zapewnianie o szczęściu osłabia tę pewność. Wyłącznie niezależna jednostki są w stanie poznać drugiego człowieka i wchodzić w relacje. Miłość jest czymś trudnym. Nigdy nie wiadomo, czy to, co nazywa się miłością to w istocie uczucie do drugiego człowieka, czy ochota na samo bycie w związku, czy zaspokojenie potrzeby monotonii lub walka o szczęście. Za szczęście zawsze trzeba zapłacić. Niektórzy nie są tego świadomi i dążą do szczęścia, nie chcąc ponieść kosztów.

Włoską grupę Megakles Ballet tworzy duet choreografów z Sycylii: Laury Odierny (1965) i Salvatore Romanii(1972). W swojej karierze współpracowali m.in. z takimi twórcami jak: Astra Roma Ballet i Zappalà Dance Company. Są również laureatami wielu konkursów choreograficznych m.in. Danza Sì.

Program XII Festiwalu Zawirowania

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Warszawa: Stara Prochownia, ul. Boleść 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close