Warszawa/XII Festiwal Zawirowania: Panama Pictures „Alpha – the New Wilderness” – chor. Pia Meuthen

Zdjęcie: Warszawa/XII Festiwal Zawirowania: Panama Pictures „Alpha – the New Wilderness” – chor. Pia Meuthen

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Na inaugurację XII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania zespół Panama Pictures z Holandii pokaże spektakl Alpha – the New Wilderness w choreografii Pii Meuthen.

W swoim przedstawieniu choreografka uważnie przygląda się mowie ciała. W spostrzegawczy, aczkolwiek satyryczny, sposób przestawienie pokazuje nienasycony głód władzy. Od początku kryzysu finansowego, jest jasne jak duży wpływ na nasze codzienne życie ma zachowanie bankierów, menedżerów i dyrektorów.

W spektaklu Alpha – the New Wilderness Pia Meuthen jednoznacznie wykazuje podobieństwa między panami pod krawatem” a małpami. Jesteśmy świadkami zażartej dyskusji kierowników czy kłótni zwierząt? Troje tancerzy i dwójka akrobatów porusza się po scenie, wznosząc się, zjeżdżając i balansując na rurach oraz na sobie nawzajem. Granice między światem ludzi i zwierząt zacierają się. Co w rzeczywistości ukrywa się za nieodpartym pragnieniem władzy? Pia Meuthen i jej zespół stworzyli spektakl zainspirowani tłem współczesnego kryzysu finansowego, analizą zachowań prezesów i dziełem światowej sławy prymatolog Frans de Waal.

TRAILER

 Choreografia: Pia Meuthen

 Taniec i akrobacje: Francesco Barba, Tobias Spori, Miguel Fiol Duran, Gabriele Manca, Fabian Krestel

 Sopran: Linde Schinkel

 Kompozycja: Jeroen Strijbos & Rob van Rijswijk

 Scenografia: Katleen Vinck; Kostiumy: Sanne Reichert

 Projekt oświetlenia: Edwin van Steenbergen

 Dramaturgia: Angelique Willkie

Asystent choreografa i trener: Miquel de Jong

Panama Pictures (Holandia) kreuje przedstawienia na pograniczu tańca i cyrku, gdzie obydwie dyscypliny płynnie się ze sobą łączą. Pia Meuthen przekłada osobiste historie na ruch, pozwalając publiczności poznać jej perspektywę zachowań społecznych oraz relacji międzyludzkich. Od 2013 roku Panama Pictures na stałe rezyduje w Verkadefabriek na terenie miasta ’s-Hertogenbosch w Holandii.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Warszawa: Bonum House, ul. Augustówka 19.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close