Warszawa/XII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Bodecker & Neander Company „Opus 4”

Zdjęcie: Warszawa/XII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Bodecker & Neander Company „Opus 4”

Z materiałów XII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu

Wersja do druku

Udostępnij

Wyobraź sobie Romea nos w nos z kimś, kto zajął miejsce Julii.Wyobraź sobie partię szachów, w której nagrodą za wygraną jest kawałek ziemi.Wyobraź sobie Dyla Sowizdrzała, który przeszkadza Richardowi Straussowi w komponowaniu.Opus 4to kolekcja opowiastek, w świat których wprowadzą nas Alexander Neander i Wolfram von Bodecker.W tej, czwartej już odsłonie (poSilence,Out of the BlueiDéjà vu?),para genialnych aktorów powraca by ukazać prawdziwa maestrię sztuki pantomimy.


W 1996 roku, ukończywszy studia w Ecole Internationale de Mimodrame de Paris pod dyrekcją Marcela Marceau, Wolfram von Bodecker i Alexander Neander powołują do życia Théâtre Mimo Magique.Od 2006 roku posługują się nazwą Compagnie Bodecker & Neander. Ich pierwszy spektakl zatytułowany „Silence” wygrywa nagrodę publiczności Berlin Audience Award, a kolejna produkcja, Out of the blue odnosi prawdziwy sukces zarówno wśród publiczności jak i krytyków.Para artystów prezentuje koncepcję „koncertu wizualnego”: podczas wspólnych występów z dużymi zespołami muzyków, jak np. Suttgarter Kammerorchester, londyński Arditti Quartet czy lipski Gewandhaus-Oktett, przed widzami odkrywają nowe, fascynujące połączenie pantomimy i muzyki. Podczas licznych światowych tournee Compagnie Bodecker & Neander przemierzają Europę, Azję, Amerykę Północną i Południową.Dzięki uniwersalnemu wymiarowi teatru wizualnego tej pary mimów, są oni szczególnie cenionymi gośćmi na międzynarodowych festiwalach.We współpracy z reżyserem Lionelem Ménardem zespół przedstawia musical Bonjour Monsieur Satie!– spektakl oparty na muzyce francuskiego kompozytora Erika Satie, będący hołdem dla jego życia i twórczości. Przedstawienie powstaje przy wsparciu KonzerthausBerlin i wchodzi na stałe do programu tej instytucji. W listopadzie 2007 roku musical Tulles et son ombre debiutuje na scenie Philhamonie Luxembourg. Wolfram von Bodecker i Alexander Neander opowiadają historię młodego Tullesa w sposób barwny i poetycki przy akompaniamencie United Instruments of Lucilin do muzyki współczesnego kompozytora Martina Matalona.W lutym 2009 roku zespół odpowiada na życzenie publiczności: przedstawienie Silence, które okazało się sukcesem i weszło już do klasyki Europejskiego teatru pantomimy, doczekało się godnego następcy w postaci spektaklu Deja-vu?.Od 2012 roku możemy oglądać najnowsze dzieło duetu Bodecker/Neander OPUS 4.


KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Na Woli, ul. Kasprzaka 22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close