Warszawa/XII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Nola Rae „Elitabeth’s Last stand”

Zdjęcie: Warszawa/XII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Nola Rae „Elitabeth’s Last stand”

Z materiałów XII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu

Wersja do druku

Udostępnij

Coś dziwnego dzieje się z Betty. Może już zbyt długo żyje samotnie?Myśli, że prześladuje ją imperialny duch! Kim ona myśli, że jest… jakąś królową?Elizabeth’s Last standto spektakl zainspirowany obrazem niezwyciężonej królowej angielskiej Elżbiety I stojącej przez 15 godzin w obawie, iż jeśli podda siędzmęczeniu, nigdy więcej już się nie podniesie.Betty przez całe życie, aż do teraz, pozostawała niezauważona. Usiłując stworzyć własny dwór w swym osobistym królestwie (w kawalerce), prezentuje nam komiczny spektakl elżbietańskich rozmiarów.


Spektakl opracowany we współpracy z Simonem McBurney z Theatre de Complicite

Projekt: Matthew Ridout;
Muzyka: Peter West

Nola Raeto światowej sławy artystka i jedna z najoryginalniejszych wykonawczyń współczesnego brytyjskiego teatru.Jej styl, będący mieszanką pantomimy, tańca, komedii i teatru lalek, w połączeniu z ciętym dowcipem dotyka i porusza widownię na wszystkich poziomach.Niewiele osób potrafi z tak absolutną łatwością panować nad sceną bez potrzeby wypowiedzenia choćby jednego słowa.Jej dokonania można było jak dotąd oglądać w 64 krajach.W 2008 roku Nola została uhonorowana przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi w dziedzinie sztuki dramatycznej i pantomimy.


KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Na Woli, ul. Kasprzaka 22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close