Warszawa/XII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Teatr sztuk „Akt 1925”

Zdjęcie: Warszawa/XII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Teatr sztuk „Akt 1925”

Z materiałów XII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu

Wersja do druku

Udostępnij

AKT 1925 jest artystycznym działaniem z pogranicza sztuk. Ekspresja aktorska wyrażana jest poprzez ruch ciała: gest, pantomimę i taniec. Słowo pojawia się w przedstawieniu szczątkowo. Spektakl chwilami wygląda jak ruchoma instalacja, innym razem niezwykle surowa forma, bez scenografii i rekwizytów.

 

Bazą do pracy twórczej stało się opowiadanie Franza Kafki, który zainspirował młodych artystów do ujęcia tematu osaczenia jednostki, jej ujarzmienia, nastraszenia, inwigilacji tylko za pomocą ekspresji ciała. Ta niezwykle sugestywna proza, uniwersalna w swojej wymowie stała się punktem wyjścia do przełożenia jej w wizualny znak, równie w założeniu swym uniwersalny. Czytelny zwłaszcza we współczesnym świecie. Ciekawi byliśmy na ile temat biurokracji i osaczenia jednostki zachował swoją aktualność… A wszystko zaczęło się od niewinnej zabawy.

 

Spektakl Akt 1925 w reżyserii Eweliny Ciszewskiej i Roberta Balińskiego zdobył dwie pierwsze nagrody: za najlepszy spektakl i najlepszą reżeserię na VIII Międzynarodowym Studenckim Festiwalu Filmowym i Teatralnym SKENA UP w Kosowie, który odbył się w dniach 3-10 grudnia 2010 roku.

 

Scenariusz i reżyseria: Ewelina Ciszewska i Robert Baliński
Kostiumy i scenografia: Ewelina Ciszewska
Reżyseria świateł i projekcja: Robert Baliński
Choreografia: Ewelina Ciszewska
Muzyka: Włodzimierz Kiniorski
Obsada: Łukasz Batko, Barbara Chodorowicz, Ewelina Ciszewska, 
Anna Makowska – Kowalczyk, Michał Sabat, Johannes Stubenvoll

 

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Na Woli, ul. Kasprzaka 22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close