Warszawa/XII Ogrody Muzyczne: film „Fiesta del tango”, reż. Axel Ludwig

Zdjęcie: Warszawa/XII Ogrody Muzyczne: film „Fiesta del tango”, reż. Axel Ludwig

Fot. Odette Scott.

Wersja do druku

Udostępnij

Nowy rok, rozpoczął się od niezwykłego wydarzenia w słynnej już od niemal stu lat restauracji „El Palacio”… W gorącym Buenos Aires: spotkały się największe gwiazdy argentyńskiego tanga powołując do życia grupę „Fiesta del Tango”. W miejscu, w którym w pierwszej połowie XX wieku święcił swe triumfy legendarny Carlos Gardel (przez Argentyńczyków uważany za największego spośród tych, którzy kiedykolwiek śpiewali tango i za jednego z największych kompozytorów tego gatunku muzycznego ), na nowo rozbrzmiewają uwodzące i magiczne brzmienia. Zespół „Otros Aires” to grupa słynąca z gatunku Electro-Tango, co w połączeniu z tradycyjnym i nobliwym „Café de los Maistros” rozgrzewa publiczność wspaniałymi rytmami. Na ekranie, zobaczymy również Teresę Parodi – słynną gitarzystkę i śpiewaczkę, związaną od lat z zespołem Piazzolla

Buenos Aires – 90’

reżyseria: Axel Ludwig

wykonawcy: Otros Aires, Cafe de los Maestros, Teresa Parodi

(z zespołu Piazzolla Band)

produkcja: Accentus, ZDF, ARTE, 2012

gość wieczoru: Maciej Zakliczyński

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Dziedziniec Zamku Królewskiego w Warszawie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close