Warszawa/XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Bodecker & Neander Companie „Follow light”

Zdjęcie: Warszawa/XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Bodecker & Neander Companie „Follow light”

Wersja do druku

Udostępnij

Follow Light to najnowszy program zespołu tworzonego przez Alexandra Neandra, Wolframa Bocdeckera i Lionela Menarda. W serii błyskotliwych etiud pełnych poezji, humoru, emocji, muzyki i optycznych złudzeń, w sposób komediowy artyści opowiadają poważne historie. Jak przyznają, wyruszają na poszukiwanie światła, z którego utkane są marzenia.

Trailer

Bodecker & Neander Companie

W 1996 roku, ukończywszy studia w Ecole Internationale de Mimodrame de Paris pod dyrekcją Marcela Marceau, Wolfram von Bodecker i Alexander Neander powołali do życia Théâtre Mimo Magique. Od 2006 roku posługują się nazwą Compagnie Bodecker & Neander. Ich pierwszy spektakl zatytułowany Silence wygrał nagrodę publiczności Berlin Audience Award, a kolejna produkcja Out of the blue odniosła sukces zarówno wśród publiczności, jak i krytyków. Para artystów prezentuje koncepcję „koncertu wizualnego”: podczas wspólnych występów z dużymi zespołami muzyków, jak np. Suttgarter Kammerorchester, londyński Arditti Quartet czy lipski Gewandhaus-Oktett, przed widzami odkrywają nowe, fascynujące połączenie pantomimy i muzyki. Podczas licznych światowych tournee Compagnie Bodecker & Neander przemierzają Europę, Azję, Amerykę Północną i Południową. Dzięki uniwersalnemu wymiarowi teatru wizualnego są szczególnie cenionymi gośćmi na międzynarodowych festiwalach. We współpracy z reżyserem Lionelem Ménardem zespół przedstawia musical Bonjour Monsieur Satie!– spektakl oparty na muzyce francuskiego kompozytora Erika Satie, będący hołdem dla jego życia i twórczości. Przedstawienie powstaje przy wsparciu Konzerthaus Berlin i wchodzi na stałe do programu tej instytucji. W listopadzie 2007 roku musical Tulles et son ombre debiutuje na scenie Philhamonie Luxembourg. Wolfram von Bodecker i Alexander Neander opowiadają historię młodego Tullesa w sposób barwny i poetycki przy akompaniamencie United Instruments of Lucilin do muzyki współczesnego kompozytora Martina Matalona. Następną produkcją po Silence było Deja-vu?. Teraz można oglądać najnowsze dzieła duetu Bodecker/Neander OPUS 4 (2012) i Follow Light (2013).

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Dramatyczny, Scena na Woli, ul. Kasprzaka 22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close