Warszawa/XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Quartet de.Kru (Ukraina)

Zdjęcie: Warszawa/XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Quartet de.Kru (Ukraina)

Wersja do druku

Udostępnij

Quartet De.Kru to najbardziej znana grupa klasycznej Pantomimy z Ukrainy. Zespół tworzą absolwenci wydziału Pantomimy Kijowskiej Akademii Teatru i Cyrku. Artystycznym dyrektorem jest Liubov Cherepakhina, profesor Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki. W swoich spektaklach starają się mówić o naszym życiu, często w groteskowy sposób. Inspiracją w ich pracy jest twórczość Marcela Marceau. Z jednaj strony podążają więc sposobem myślenia mistrza, z drugiej jednak ukazują różnorodność świata teatru pantomimy na swój oryginalny sposób. Quartet De.Kru jest laureatem licznych nagród teatralnych na Ukrainie. Ich spektakl, składający się z wielu etiud jest pierwszą w Polsce prezentacją Ukraińskiej Klasycznaj Pantomimy – czytelnej, zabawnej, czasem filozoficznej.

scenariusz,reżyseria Liubov Cherepakhina
występują: Antonina Vitriuk, Bogdan Svarnyk, Mykyta Cherepakhin, Viktor Chuksin

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Dramatyczny, Scena na Woli, ul. Kasprzaka 22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close