Warszawa: XIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł: Alessandro Sciarroni „UNTITLED_I will be there when you die”

Zdjęcie: Warszawa: XIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł: Alessandro Sciarroni „UNTITLED_I will be there when you die”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

UNTITLED_I will be there when you die to druga część trylogii Will you still love me tomorrow?, projektu performatywnego skupionego na badaniu artystycznej wytrwałości, odporności, dyscypliny i siły do walki. Spektakl jest choreograficzną medytacją nad upływem czasu oraz refleksją nad zręcznym manipulowaniem przedmiotami – żonglerką. Wytrwała praktyka, reguły, dyscyplina, zaangażowanie i skupienie to podstawowe elementy tej sztuki. Zmuszają one jej wykonawców do zanurzenia się w chwili obecnej i bezustannego zaczynania od nowa. O kunszcie żonglera świadczy zdolność wykonania poszczególnych tricków. Jest ich nieskończenie wiele. Żonglować można solo i w grupie. Dwie, trzy, dziesięć a nawet dwadzieścia osób może żonglować między sobą różnymi przedmiotami, bawiąc się rytmem i tempem. Wszystko po to, aby stworzyć tymczasową choreograficzną wspólnotę, wyrażającą swoją jedność ruchem. Nie przyjmując żadnej konkretnej tożsamości, obrazowałaby ona złożoność relacji międzyludzkich.

Trailer

Alessandro Sciarroni – włoski artysta działający na polu współczesnej sztuki performatywnej, który po znakomitym

przyjęciu na Ciało/Umysł w 2010 i 2012 roku powraca do Warszawy. W 2010 roku po raz pierwszy w Polsce pokazał spektakl Your Girl, poruszające humanistyczne studium ciała w jego różnych formach – od idealnego, do kalekiego. W 2012 roku w przedstawieniu Joseph w zabawny sposób używając kamery i łącza internetowego, postawił pytania o komunikację, przewartościowanie stosunków międzyludzkich, „aktorów” i „widzów” w mediach społecznościowych. Za spektakl If I was Madonna otrzymał nagrodę „Nuove Sensibilit”. Dwukrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce najciekawszych młodych europejskich choreografów wybieranej przez Network Aerowaves, którego Fundacja C/U była partnerem. Poszukiwania warsztatowe Sciarroniego skupiają się wokół współczesnej sztuki, gdzie w praktyce łączą się teatr, taniec i sztuki wizualne.

UNTITLED_I will be there when you die

Alessandro Sciarroni | Włochy

19 września | 19.00 | czas: 60 min. | Teatr Studio – Duża Scena

bilety: 20-30 zł

Więcej o festiwalu: www.cialoumysl.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Studio, Pl. Defilad 1 (Duża Scena

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close