Warszawa: XIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł: Dyskusja „Nowe Communitas” wraz z promocją książki „Taniec w Europie po 1989. Communitas i Inny”

Zdjęcie: Warszawa: XIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł: Dyskusja „Nowe Communitas” wraz z promocją książki „Taniec w Europie po 1989. Communitas i Inny”

Fot. ze spektaklu Bernadette - materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Jako wydarzenie towarzyszące XIII Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł odbędzie się dyskusja Nowe Communitas połaćzona z promocją książki Taniec w Europie po 1989. Communitas i Inny. Prowadzenie: Dorota Sajewska.

Taniec w Europie po 1989. Communitas i Inny
Zbiór tekstów opisuje rozwój tańca współczesnego w Europie Środkowej i Wschodniej po przemianach ustrojowych – czy wręcz rewolucjach – które miały miejsce w 1989 roku. Państwa Europy Środkowej i byłego bloku wschodniego były istotnymi ośrodkami tańca – szczególnie tańca teatralnego – przez cały wiek dwudziesty. Na skutek rozpadu tradycyjnych struktur instytucjonalnych w ostatniej dekadzie ubiegłego stulecia wyłoniły się w środowiskach tanecznych tych krajów różnorodne postawy estetyczne i ideologiczne. Były to zarówno próby reformy baletu klasycznego, jak i starania o uzyskanie niezależności od wpływów państwa, zaś charakter każdej był wypadkową różnorakich kontekstów i okoliczności specyficznych dla danego państwa. Każdy z prezentowanych w niniejszym zbiorze tekstów poświęcony jest strategiom działania przyjętym przez środowisko taneczne innego kraju. By ułatwić czytelnikowi dokonywanie porównań, rozdziałom nadano podobną formę.

Więcej:
www.cialoumysl.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Warszawa: Teatr Studio (Foyer), Pl. Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close