Warszawa: XIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł: Les Choses de Rien „Mouvinsitu”

Zdjęcie: Warszawa: XIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł: Les Choses de Rien  „Mouvinsitu”

Fot. Damir Zizic

Wersja do druku

Udostępnij

Mouvinsitu to hybrydowy projekt łączący i zbliżający sztuki wizualne i choreografię. Zrodził się ze współpracy cyrkowca Borisa Gibé, z tancerzem i filmowcem Florentem Hamonem. Mouvinsitu wziął się ze sposobu życia, który jest coraz bardziej niestabilny (zwłaszcza w kontekście sytuacji artysty w społeczeństwie – spektakl powstał z pieniędzy zebranych przez crowdfounding), ruchomy i nomadyczny. Projekt jest próbą stworzenia ruchomej fikcji na temat rzeczywistości przez połączenie tańca – ruchu samego w sobie, i filmu – ruchomego obrazu. W konsekwencji powstała seria krótkometrażowych filmów oraz sytuacyjna choreografia związana z przestrzenią, w której jest prezentowana. Filmowanie tańca to nie tylko filmowanie ciał w ruchu, ale także stawianie sobie pytań, czy taniec może być opowieścią i czy ciało może służyć osiągnięciu pożądanych poetyk. Projekt ten jest próbą stworzenia takiej przestrzeni dla ciała, która pozwoliłaby mu swobodnie reagować na otaczające je środowisko i przystosować się do niego. Jest jednocześnie sposobem zatrzymania i utrwalenia w filmowym kadrze ulotnego i chwilowego ruchu.

Les Choses de Rien to grupa założona przez Borisa Gibé – jej dyrektora artystycznego. W jej skład wchodzą cyrkowcy, tancerze i filmowcy. Poszukuje swojego własnego języka w tańcu akrobatycznym, sztuce cyrkowej,

teatrze fizycznym, muzyce i technologii. Poszukiwania grupy Les Choses de Rien koncentrują się głównie wokół postrzegania świata, zmieniania perspektyw i badania ich punktów styku. Ich spektakle bawią się percepcją wzrokową i zmysłową widza, eliminują jego nawyki, wykluczając wszelkie punkty orientacyjne.

Mouvinsitu

Les Choses de Rien | Francja

22 września | 19.00 | czas: 60 min. | Teatr Studio – Modelatornia

bilety: 20-30 zł

spektakl zawiera sceny nagości

Spektaklowi towarzyszyć będzie instalacja otwarta w godzinach 17.00-21.00.

Więcej o festiwalu: www.cialoumysl.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warsaw: Teatr Studio, Pl. Defilad 1 (Modelatornia)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close