Warszawa: XIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł: Martin Schick, Damir Todorovic „HOLIDAY ON STAGE”

Zdjęcie: Warszawa: XIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł: Martin Schick, Damir Todorovic „HOLIDAY ON STAGE”

Fot. Charlotte Walker

Wersja do druku

Udostępnij

HOLIDAY ON STAGE to wypowiedź Martina Schicka i Damira Todorovica na temat strategii i sił uwodzicielskich zachodniego społeczeństwa. Z dużym poczuciem humoru, bawiąc się stereotypami, cytatami i estetykami, spektakl prowokuje dyskusję na kontrowersyjny temat przyszłej polityki i ekonomii, także w kulturze.

Luksus wcale się nie skończył, jedynie korzysta z niego coraz mniej osób. Socjalistyczna wizja zachodnich państw opiekuńczych przeżywa załamanie, globalna konkurencja rośnie i tworzy nowe zasady opiekuńczości. Coraz częściej żyjemy jako małe, konkurujące ze sobą jednostki, a miejsca na szczycie jest mniej niż kiedykolwiek wcześniej. Artyści stali się pionierami pewnego zjawiska społecznego: społeczeństwa castingowego. Rozgłos stał się wartością samą w sobie i uległ demokratyzacji. Każdy chce być artystą. Wraz ze sponsoringiem, lokowaniem artysty, industrializacją sztuki, pojawia się pytanie, co się stało z samą sztuką.

Martin Schick – szwajcarski performer, choreograf, twórca instalacji. Mieszka i pracuje w Berlinie. Zajmuje sie ekonomią humanistyczną, wpływem konwencji (artystycznych i instytucjonalnych) oraz ruchów społeczno-politycznych na środowisko teatru i odwrotnie oraz bada granice i możliwości przestrzeni performatywnej. Jego projekt CMMN SNS PRJCT prezentował alternatywną formę organizacji społeczeństwa; w innych pracach artysta poruszał temat tańca społecznego. Od stycznia 2013 r. wspierany jest przez Fundację Nestlé pour l’art, w ramach której realizuje projekt Instytut Postkapitalizmu Stosowanego we Fryburgu, a od 2014 r. przez europejski network WEB.

HOLIDAY ON STAGE

Martin Schick, Damir Todorovic | Szwajcaria

25 września | 19.00 | czas: 75 min. | Teatr Studio – Duża Scena |

bilety: 20-30 zł

Więcej o festiwalu: www.cialoumysl.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warsaw: Teatr Studio, Pl. Defilad 1 (Duża Scena)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close