Warszawa/XIV Festiwal ZAWIROWANIA: Navdhara India Dance Theatre „Amaara – A Journey of Love”

Zdjęcie: Warszawa/XIV Festiwal ZAWIROWANIA: Navdhara India Dance Theatre „Amaara – A Journey of Love”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca ZAWIROWANIA odbędzie się pokaz spektaklu Amaara – A Journey of Love w wykonaniu Navdhara India Dance Theatre.

O spektaklu:
Słyszę Cię, czuję, czuję Twój zapach, czuję, że jesteś moim kochankiem. W ciągu jednej magicznej godziny Amaara przenosi Cię w świat twojego ciała i umysłu – historia miłości. W tym spektaklu tancerze wykorzystują technikę Prana Paint ™ Ashleya Lobo, dzieląc się z widzem własnym doświadczeniem.

Choreograf / reżyser: Ashley Lobo
Asystent dyrektora i nauczyciela baletu: Yehuda Maor
Asystent dyrektora i dyrektora ds. prób: Yuko Harada
Obsada: Veronica Jose, Sonakshi Amitabh, Karma Chuki, Vasundhara Negi, AaratiDivanji, Arjun Menon, NarenLalwani, Chetan Solanki i Razul Singh
Projekt oświetlenia: Gyandev Singh
Koncepcja projektu: KazvinDangor & HemantWagh
Kostiumy: NiharikaBhasinKhan, Prashant Sawant i Kamal Kishore
Muzyka: Opening, The Race, Cocoon, Payal, Shakti, Desire by Sandesh Shandilya (especially created for Amaara); Radha’s Theme by A R Rahman; Migrations, Masked Ball by Jocelyn Pook; Sila by Laibach; Drumming Part I by Steve Reich

Navdhara India Dance Theatre (NIDT) to zespół tańca współczesnego z siedzibą w Mumbaju w Indiach. Dyrektorem zespołu jest uznany, działający na całym świecie choreograf Ashley Lobo. Łącząc fizyczne metodologie tańca indyjskiego, w tym pomysły ze starożytnego indyjskiego systemu gurukul, NIDT skupia swoją działalność na poszukiwaniu nowych koncepcji i rozwiązań w zakresie sztuki współczesnej. Szkolenie tancerzy obejmuje również unikalny trening opracowany przez Ashley Lobo, o nazwie Prana Paint ™. Ta technika bada ruch twórczy poprzez jogę, oddech, łączność. Jej podstawę stanowi prawda o oddechu i energii życiowej. Repertuar NIDT powstaje na bazie wyżejwymienionej techniki. Głównym celem jest prostota i komunikacja, wszystkie ograniczenia znikają, a Nav-dhara lub „nowy przepływ” zostaje osiągnięty.

NIDT brał udział w wielu międzynarodowych występach (USA, Kanada, RPA, Niemcy, Izrael, Turcja, Chiny, Tajwan).

Bilety: 25 zł

Trailer spektaklu: https://www.youtube.com/watch?v=OOh89brDqeA

Dokładny program i szczegółowe informacje: ttzawirowania@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/zawirowania/
Instagram: www.instagram.com/ttzawirowania/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Studio, plac Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close