Warszawa/XIV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Derevo Theatre „ONCE…”

Zdjęcie: Warszawa/XIV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Derevo Theatre „ONCE…”

Derevo Theatre, ONCE. Fot. LG Art Centre.

Wersja do druku

Udostępnij

Tak więc narodziła się opowieść…To po prostu się zdarzyło. Dwoje ludzi zakochało się w sobie. Czując miłość, świat się przebudził. Ale Ona i On poczuli się uwięzieni w tym świecie i odlecieli na kieszonkowej komecie. Wznosili się wyżej i wyżej w niebo. Ona ześlizgnęła się, a kiedy On chwycił ja za rękę, zniknęła w jego dłoni…

Teraz Ona spała w ciągu dnia a On w nocy.
Każde bało się obudzić to drugie i tylko szeptali sobie nawzajem sny. Nie mieli odwagi obudzić się.
Od tej chwili ta opowieść wiedzie poprzez śmiech i łzy..od niezdarnego amora, przez eleganckiego szatana i wymagającą śmierć aż do nieznanego końca.
Pewnego razu… jest dedykowane wiecznemu dziecku żyjącemu w każdym z nas.

TRAILER

Spektakl nagrodzony The Herald Angel Award na Edinburgh Festival Fringe.

Czas trwania spektaklu 85 min bez przerwy.

Teatr Derevo jest jednym z najsłynniejszych europejskich teatrów awangardowych. Teatr został założony w 1988 roku w Petersburgu przez Antona Adasinsky’ego, ale od lat 90. swoją siedzibę ma w Dreźnie i związany jest ze słynnym Teatrem Festiwalowym Hellerau. Przedstawienia grupy, prezentowane na wszystkich kontynentach, należą do klasyki współczesnego teatru eksperymentalnego.

Derevo zyskało rozgłos w całej Europie, zdobywając wiele prestiżowych nagród teatralnych m.in. Kunstpreis Berlin, Kunstpreis Dresden czy The Herald Angel Award w ramach Edinburgh Festival Fringe. W 2000 roku Meksykańskie Stowarzyszenie Krytyków Teatralnych uznało Derevo za najlepszy zagraniczny teatr, a w 2002 grupa otrzymała nagrodę za wkład w rozwój sztuki w Petersburgu.

Spektakle Dereva, zawsze bezsłowne, oryginalnie i nowocześnie łączą różne teatralne tradycje: pantomimę, taniec współczesny, butoh, rosyjską awangardę, komedię dell’ arte, klaunadę, performance, physical theatre i happening. Derevo wypracowało własny, ekstrawagancki sposób narracji, pełen zaskakujących konceptów, fabularnej dezynwoltury, nieustannego balansowania między skrajnościami, wreszcie zdumiewającego swą perfekcją, oryginalnego aktorstwa.

Więcej informacji o spektaklach i warsztatach na stronie festiwalu: http://www.mime.pl/

Logo Teatr Dramatyczny (miniaturka)Logo Teatr Dramatyczny Scena na Woli (miniaturka)Logo Warszawskie Centrum Pantomimy (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy: Scena na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, ul. Kasprzaka 22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close