Warszawa/XIV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Theatre Circus & C.O. „Faust”

Zdjęcie: Warszawa/XIV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu: Theatre Circus & C.O. „Faust”

Fot.materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Faust without Worte znaczy tyle, co „Faust bez słów”. Theatre Circus, niemiecka grupa z Drezna, przedstawia arcydzieło europejskiego dramatu bez użycia słowa mówionego. Tancerze, mimowie, artyści i wokaliści wspólnie opowiadają znaną historię paktu doktora z diabłem w niezwykle widowiskowy sposób. Wszyscy aktorzy są klaunami, lecz oczywiście nie w pojęciu farsy. Odgrywają oni raczej figury poetyckie, czerpiąc z francuskiego cyrku z epoki.

Każde zdanie i myśl zawarte w dziele Goethego opowiadane są przy pomocy wyraźnych środków wizualnych – przedstawienie jest prawdziwym doznaniem estetycznym, z piękną scenografią, kostiumami i grą aktorską.

W niemej współpracy sztuk można ujrzeć cały świat. Dzieło literatury przedstawione bez ani jednego słowa zrozumieją i młodzi i starzy. Jest to europejska sztuka ludowa, europejski teatr międzynarodowy.

TRAILER

Scenariusz, reżyseria Tom Quaas
Współpraca reżyserska  Lionel Menard
Choreografia  Theresa Butter
Konsultacje dramaturgiczne Carsten Linke
Asystent reżyseria Claudia Pintarelli
Klaunada Yvo Mentens
Scenografia Tilo Schiemenz
Kostiumy Sigrid Herfurth
Maski : Billie Rüse/ Christine Palme

Aktorzy: Tom Quaas, Katja Langnäse, Alexander Neander, Jana Reiner, Wolfram von Bodecker, Rainer König, Tim Schreiber, Louis Terver, Rebecca Jefferson, Renat Safiullin, Kati Grasse, Jeanne Pascale Schulze,

Muzyka:
Michael Kaden, Friedemann Seidlitz, Bernd Sikora, Christoph Hermann

Więcej informacji o spektaklach i warsztatach na stronie festiwalu: http://www.mime.pl/

Logo Teatr Dramatyczny Scena na Woli (miniaturka)Logo Teatr Dramatyczny Scena na Woli (miniaturka)Logo Warszawskie Centrum Pantomimy (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy: Scena na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, ul. Kasprzaka 22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close