Warszawa: XIV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

Zdjęcie: Warszawa:  XIV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

Fot. Magda Starowieyska

Wersja do druku

Udostępnij

W tym roku Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu odbywa się w czerwcu w Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy (Scena na Woli im. Tadeusza Łomnickiego oraz Scena im. Gustawa Holoubka T. Dramatycznego). Festiwal organizowany przez Warszawskie Centrum Pantomimy i Teatr Dramatyczny m. to jedyny na świecie przegląd prezentujący wyłącznie spektakle bez słów. W tym roku widzowie będą mogli zobaczyć zespoły z Niemiec, Rosji, Francji i Polski. W programie premiera sztuki Gogol, inspirowanej spektaklem Marcela Marceau, najlepsze etiudy ulubieńców warszawskiej publiczności, czyli duetu Bodecker&Neander, legenda teatru ruchu niemiecko-rosyjskie Derevo, imponujący wizualnie Faust Goethego i jedyny w swoim rodzaju Wieczór Współczesnej Pantomimy, w którym biorą udział  artyści z całego świata.

W czasie festiwalu odbędą są również otwarte warsztaty sztuki pantomimy, prowadzone przez artystów prezentujących różne szkoły pantomimy, kierowane do wszystkich, którzy chcą spróbować sił w sztuce mimu.

Dyrektorem artystycznym Festiwalu od 2005 roku jest Bartłomiej Ostapczuk – aktor-mim, nauczyciel, reżyser przedstawień teatru pantomimy, pomysłodawca i założyciel Teatru Pantomimy Mimo oraz Warszawskiego Centrum Pantomimy w Teatrze Dramatycznym.

 

Warsztaty na Festiwalu Sztuki Mimu

Co roku warsztaty prowadzą cenieni mimowie. Każda z osób ma kilka godzin by w sposób esencjonalny ukazać swoją sztukę pantomimy. Nadrzędną ideą organizowanych zajęć jest doświadczenie różnorodności warsztatowej, która zazwyczaj przekłada się na działania sceniczne.

Zajęcia poprowadzą: Gregg Goldston, Aleksander Neander, Wolfram Bodecker, Lionel Menard.


REPERTUAR

XIV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu, 13-22.06.2014

14.06  GOGOL – Teatr Warszawskiego Centrum Pantomimy (Polska) – Scena Na Woli im. T. Łominickiego

16.06  FAUST – Theatre Cirqus & C.O. (Niemcy) – Scena Na Woli im. T. Łominckiego

18.06 Modern Mime Evening / Wieczór Współczesnej Pantomimy
(skład międzynarodowy) – Scena Na Woli im. T. Łominickiego

2021.06 ONCE Derevo Theatre (Niemcy/Rosja) – Scena Na Woli im. T. Łominickiego

22.06 THE BEST OF Bodecker & Neander Compagnie
(Francja/Niemcy) – Spektakl na scenie im. G. Holoubka Teatru Dramatycznego

Więcej informacji o spektaklach i warsztatach na stronie festiwalu: http://www.mime.pl/

Logo Teatr Dramatyczny (miniaturka)Logo Teatr Dramatyczny Scena na Woli (miniaturka)Logo Warszawskie Centrum Pantomimy (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy: Scena na Woli im.Tadeusza Łomnickiego, ul.Kasprzaka 22, oraz Scena im. Gustawa Holoubka Teatru Dramatycznego, PKiN, pl.Defilad

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close