Warszawa/XIV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu:Bodecker & Neander Compagnie „The Best of…”

Zdjęcie: Warszawa/XIV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu:Bodecker & Neander Compagnie  „The Best of…”

Fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska.

Wersja do druku

Udostępnij

The best of…  to najnowszy, przygotowany specjalnie dla widzów Festiwalu program zespołu tworzonego przez Alexandra Neandra, Wolframa Bodeckera i Lionela Menarda.  Spektakl składać się będzie z etiud, które na przestrzeni ostatnich lat zdobyły największe uznanie widzów i recenzentów festiwali, na których występowali B&N Compagnie oraz jak zawsze kilku nowych propozycji.

TRAILER

Bodecker & Neander Compagnie

W 1996 roku, ukończywszy studia w Ecole Internationale de Mimodrame de Paris pod dyrekcją Marcela Marceau, Wolfram von Bodecker i Alexander Neander powołują do życia Théâtre Mimo Magique. Od 2006 roku posługują się nazwą Compagnie Bodecker & Neander. Ich pierwszy spektakl zatytułowany Silence wygrywa nagrodę publiczności Berlin Audience Award, a kolejna produkcja, Out of the blue odnosi prawdziwy sukces zarówno wśród publiczności jak i krytyków.

Para artystów prezentuje koncepcję „koncertu wizualnego”: podczas wspólnych występów z dużymi zespołami muzyków, jak np. Suttgarter Kammerorchester, londyński Arditti Quartet czy lipski Gewandhaus-Oktett, przed widzami odkrywają nowe, fascynujące połączenie pantomimy i muzyki. Podczas licznych światowych tournee Compagnie Bodecker & Neander przemierzają Europę, Azję, Amerykę Północną i Południową. Dzięki uniwersalnemu wymiarowi teatru wizualnego tej pary mimów, są oni szczególnie cenionymi gośćmi na międzynarodowych festiwalach.

We współpracy z reżyserem Lionelem Ménardem zespół przedstawia musical Bonjour Monsieur Satie! – spektakl oparty na muzyce francuskiego kompozytora Erika Satie, będący hołdem dla jego życia i twórczości. Przedstawienie powstaje przy wsparciu Konzerthaus Berlin i wchodzi na stałe do programu tej instytucji. W listopadzie 2007 roku musical Tulles et son ombre  debiutuje na scenie Philhamonie Luxembourg. Wolfram von Bodecker i Alexander Neander opowiadają historię młodego Tullesa w sposób barwny i poetycki przy akompaniamencie United Instruments of Lucilin do muzyki współczesnego kompozytora Martina Matalona.

W lutym 2009 roku zespół odpowiada na życzenie publiczności: przedstawienie Silence, które okazało się sukcesem i weszło już do klasyki Europejskiego teatru pantomimy, doczekało się godnego następcy w postaci spektaklu Deja-vu?. Od 2012 roku możemy oglądać najnowsze dzieło duetu Bodecker/Neander OPUS 4, od 2013 spektakl Follow Light a od 2014 The best of…

Więcej informacji o spektaklach i warsztatach na stronie festiwalu: http://www.mime.pl/

Logo Teatr Dramatyczny (miniaturka) Logo Teatr Dramatyczny Scena na Woli (miniaturka)Logo Warszawskie Centrum Pantomimy (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy: Scena im. Gustawa Holoubka Teatru Dramatycznego, PKiN, pl. Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close