Warszawa: XIV Międzynarodowy Festiwal Tańca Warsaw CI Flow: Dżemy performatywne

Zdjęcie: Warszawa: XIV Międzynarodowy Festiwal Tańca Warsaw CI Flow: Dżemy performatywne

14. Międzynarodowy Festiwal Tańca Warsaw CI Flow, plakat: materiały promocyjne organizatora

Organizatorki 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Warsaw CI Flow zapraszają na dżemy performatywne prowadzone przez: Olenę Polianską, Hannę Jurczak i Reimar Wen Shen.

Wersja do druku

Udostępnij

Dżemy:

prowadząca: Olena Polianska (UA)

Wstęp do dżemowania

Skupimy się na przestrzeni i odczuciach ciała, sprawdzając jak dotykamy podłogi. Gdzie znajduje się ciężar naszego ciała, gdzie jest nasza uwaga, ile kierunków ma ruch i jak nasza świadomość siebie odnajduje się w przestrzeni. Damy czas naszym zmysłom, by poczuć ruch za pomocą skóry, mięśni i kości. Na odczuwanie dźwięków, wibracji i ciszy. Skupimy się na komunikacji haptycznej z przestrzenią. Pomagając sobie nawzajem w odnajdywaniu osobistych ścieżek w ruchu i tańcu.

Prowadząca: Hanna Jurczak (PL)

Dżem z wizualizacją

Pierwsza część jamu, trwająca około 40-50 minut, zostanie skierowana na improwizację, wykorzystując wizualizację i obraz jako jednego z partnerów do tańca. Wizualizacja pozwoli nam na uchwycenie kontekstu przestrzennego i wprowadzi nieco więcej uważności performatywnej. Będziemy również zachęcać do obserwowania pojawiających się na pograniczu tańca i obrazu kompozycji. Następnie otworzymy jam na bardziej dowolną formę.

Prowadzący: Reimar Wen Shen (DE/CH/TH)

Vipassana w kontakcie

Medytacja wglądu spotyka się z improwizacją taneczną.

Medytacja Vipassana kultywuje specyficzny „sposób patrzenia”. Technika ta podkreśla bezpośrednie poznanie ciała i umysłu w chwili obecnej. Ten sposób patrzenia otwiera nas na wolność od uwikłania w nieświadome nawyki i reakcje. Aby zobaczyć wyraźnie, co naprawdę dzieje się z chwili na chwilę.

W improwizacji tanecznej dążymy do pełnego otwarcia na to, co jest tu i teraz. Słuchamy głęboko i nie popadając w znane schematy. Bezpośrednie poznanie chwili rodzi cud improwizacji. A my dostajemy możliwość wyrażania i odkrywania tego poprzez taniec!

W tej rozgrzewce dla dżemu badamy sposób patrzenia, który zaprasza do obecności i ciekawości tej właśnie chwili. Zaczynamy właśnie tutaj.

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: https://www.polandcontactfestival.com/rejestracja

Więcej informacji: https://www.polandcontactfestival.com/

Organizator: Fundacja Artystyczna PERFORM
Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa
Partnerzy: Mazowiecki Instytut Kultury

Patroni medialni: TVP Kultura, Radio Kampus, NN6T, E-teatr.pl, taniecPOLSKA.pl, TerazTeatr.pl, Prestoportal.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close