Warszawa/ XIV Ogrody Muzyczne: „Śpiąca królewna” – chor. Matthew Bourne (projekcja)

Zdjęcie: Warszawa/ XIV Ogrody Muzyczne: „Śpiąca królewna” – chor. Matthew Bourne (projekcja)

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

XIV Festiwal Ogrody Muzyczne zaprasza na projekcję spektaklu Śpiąca królewna w choreografii Matthew Bourne’a. Gościem wieczoru będzie Dorota Roqueplo – scenografka, kostiumolog.

W Śpiącej królewnie w inscenizacji Matthew Bourne’a, który uczcił choreografią 25. urodziny swojego zespołu, zobaczyć można zarówno klasyczną opowieść o drzemiącej 100 lat królewnie, ale także postaci z bajek Charlesa Perraulta. Tak, jak Sergiusz Diagilew zachwycił się twórczością baletową Piotra Czajkowskiego na tyle, że nawet w czasach triumfu choreografii z mu­zyką Igora Strawińskiego nie zrezygnował ze Śpiącej królewny jako żelaznej pozycji w repertuarze swojego zespołu, tak Matthew Bourne zafascynowany jest muzyką rosyjskiego kompozytora. Jego produkcje baletowe i musicalowe dowo­dzą jak wielkim wyczuciem sceny kieruje się w swoich choreografiach Bourne, a także, jak dużym zaufaniem obdarza samego widza, wierząc, że z zestawu niejednokrotnie całkiem nieoczywistych gestów stworzy własną, jedyną w swoim rodzaju interpretacje.

Sleeping Beauty / Śpiąca królewna

choreografia: Matthew Bourne,

wykonawcy: Hannah Vassallo, Ashley Shaw

Theater Sadler’s Wells, London 2012

Więcej o festiwalu

BILETY

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Dziedziniec Wielki Zamku Królewskiego w Warszawie - Muzeum

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close